המלצת השבוע - מעיין בין העצים, עין אלון

28.06.2022

איזה כיף זה לגלות דברים חדשים, כמו למשל מעיין חמוד בליבו של סבך עד ירוק? כזה הוא עין אלון, מעיין מפתיע וכיפי בלב שמורת הכרמל, לא רחוק מידי, לא צפוף מידי, בקיצור- כיף.

עין אלון. צילום: שרית פלאצ'י עין אלון. צילום: שרית פלאצ'י

הרי הכרמל ירוקים ומיוערים כל השנה, וזו כבר סיבה טובה לתכנן טיול או פיקניק לאיזור. אחד מהמעיינות של הכרמל הנובעים כל השנה הוא עין אלון, וזו כבר סיבה נהדרת לצאת ולטייל באזור. המים נובעים מתוך מאגר תת קרקעי הנאגר ממי הגשמים, המעיין עובר בערוצו של נחל אורן, הגדול באגני הניקוז המערבי של הכרמל.

אל המעיין מגיעים מחניון האגם בכרמל. חונים בחניון האגם, מחפשים את השביל האדום ומתחילים לצעוד פנימה. ההליכה היא נעימה ומוצלת בשביל מישורי לצד נחל אורן עד שתגיעו לטחנת קמח.

עין אלון. צילום: שרית פלאצ'י

כאן יהיה פיצול שבילים, המסלול שלנו ממשיך עם השביל הירוק במסלול של 10 דקות הליכה שרובה חשופה לשמש ולכן הקפידו על כובע ומי שתיה.

לאחר חצייה של שער מתכת, נראה משמאלנו מדרגות בטון, אלו יובילו אותנו אל המעיין.

זה הזמן לעצור, להוריד את התיק מהגב, לחלוץ נעליים ולשכשך בבריכה הקסומה. המים בבריכה אמנם רדודים ומתאימים בעיקר לשכשוך רגליים, אך השלווה ורחש זרימת המים בין העצים, הופכים את עין אלון לפינת חמד נהדרת.

עין אלון. צילום: שרית פלאצ'י

 

כאן המסלול מסתיים ותוכלו לשבת ולנוח בצל או להחליט שחוזרים לחניון האגם (המסלול הוא הלוך ושוב). חניון האגם הוא גם המקום לעשות פיקניק, כי בכל זאת הוצאנו אנרגיה. כמובן כמו תמיד לא לשכוח לקחת אתנו את כל מה שהבאנו כולל פסולת ושאריות, כי הכרמל הוא ביתם של החי והצומח נשאיר אותו נקי גם לבאים אחרינו.

ואפרופו הביקור הבא, שימו לכם תזכורת ביומן לימים נעימים יותר ולא רק בקיץ הלוהט, אנחנו ממליצים לחזור לכאן ולעשות את מסלול נחל אורן, עין אלון שמתחיל מאזור צומת דמון ומסתיים במעיין ובחניון האגם, אבל זה כבר לפעם הבאה.

לכל הפרטים ומסלולים נוספים בפארק הכרמל, לחצו כאן >> 

  • נקודת התחלה וסיום: חניון האגם פארק הכרמל
  • אורך המסלול: כק"מ
  • משך המסלול: כארבעים דק'
  • דרגת קושי ואופי המסלול: קל, מסלול קווי
  • עונה מומלצת:  חורף סתיו, אביב וקיץ
  • שימו בווייז: חניון האגם

 

 

קטגוריות

גני שמורה קשורים