מצילים את האיילים

14/11/2022

אתמול, יום ראשון 13.11.2022, דחה בית המשפט את בקשתו של משה אמיתי, הבעלים של יער האיילים, וקבע כי יש להמשיך ולהחרים את האיילים שברשותו. התובע הראשי, עו"ד שי פרץ: האיילים מצויים תחת סכנה ממשית תוך התעללות בהם ללא חמלה.

אייל כרמל, צילום: דיוויד רזק
צילום: דיוויד רזק

שופטת בית המשפט השלום בחדרה, רקפת סגל-מוהר: "תצלומי האיילה שנשחטה העציבו אותי עד מאוד. מי ששחט אותה הוא אותו אחד שאמור היה לטפל בה ולדאוג לשלומה".  אמיתי פנה לבית המשפט בדרישה שנדחתה, להשיב לו את האיילים שהוחרמו. ברשות הטבע והגנים הבהירו כי בכוונתם לשלול ממנו את ההיתר שניתן לו להחזיק באיילים היות והוא שוחט את האיילים ונחשד בביצוע פגיעה וסחר בערך טבע מוגן, התעללות והתאכזרות בבעל חיים, צייד חיית בר מוגנת וסחר בה.

 

עו"ד שי פרץ, התובע הראשי של רשות הטבע והגנים: "המדובר בהחלטה ראויה של בית המשפט הנכבד שמצא לנכון לאפשר לרשות הטבע והגנים למלא את תפקידה על פי דין ולשמור על רווחתם וחייהם של האיילים אשר היו מצויים תחת סכנה ממשית תחת החזקתו של מי אשר עשה בבשרם לפרנסתו תוך שהוא מתעלל באלו ללא כל חמלה. רשות הטבע והגנים בשיתוף משרד החקלאות יגישו בקרוב כתב אישום משותף לטובת מיצוי הדין עם החשוד הנלוז".

בדיון בבקשה טענה הרשות כי מדובר למעשה ב"רוצח איילים שיטתי", שמציג את החווה שבבעלותו כעסק תיירותי ייחודי, אך בפועל משתמש בו במהלך 10-8 השנים האחרונות לפחות, לשחיטת איילים תוך ניצול ההיתר שקיבל.

בית המשפט קבע כי יש להכריע בין זכות הפרט לשמירה על קניינו, לבין הדאגה לשלומם של בעלי חיים וזכותה של החברה למניעת עבריינות חוזרת כלפיהם.

השופטת ציינה כי יש בידי רשות הטבע והגנים ראיות ברורות לביסוס החשדות נגדו. לדברי השופטת, "הוא הודה בכך ששחט את האיילה שתצלומיה ותצלומי מקום שחיטה, שחיטה אשר על פי הראיות בוצעה באופן לא מקצועי, תוך התעללות וגרימת סבל קשה, בין אם במקרה המסויים הזה נעשה הדבר למען בצע כסף ובין אם לאו, זעזעו והעציבו אותי עד מאוד. במיוחד לנוכח העובדה שמי ששחט אותה באופן הזה הוא אותו אחד שאמור היה לטפל בה ולדאוג לשלומה".

העתקת האיילים הראשונה >>

 

 

קטגוריות

דפים קשורים