פסיפס-טקסים בגן לאומי כורזים

09/01/2018

בואו לחגוג את הרגעים המרגשים ביותר שלכם בבית הכנסת העתיק כורזים

טקס בכורזים
טקס בכורזים, צילם דקל שגב

 גן לאומי כורזים

במקום שבו רמת כורזים מתרוממת מעל הכנרת, תזכו לקבל לא רק תצפיות עוצרות נשימה, אלא גם לפגוש את שרידיו המפעימים של כפר יהודי מימי המשנה והתלמוד. גולת הכותרת היא בית הכנסת העתיק, אך שיטוט במקום יחשוף בפניכם גם בתי קשתות, מקווה טהרה, בתי מגורים ובתי בד.
לאחרונה זכה הגן הלאומי בשבילים מונגשים ונעימים המאפשרים גישה גם למוגבלים בתנועה. הם חולפים בין מוקדי העניין המרכזיים ומתהדרים במראה מוקפד. אל תוותרו על תצפיות הנוף לעבר הכנרת הכחולה, המנצנצת מולכם.

מקום עריכת הטקס – בית הכנסת העתיק

אבני בזלת איתנות, חמורות סבר, מאפיינות את בית הכנסת הקדום של כורזים, שהוקם בסוף המאה הרביעית או בתחילת המאה החמישית. המבנה מעורר ההשראה מעוטר בגילופים המציגים צמחים, בעלי חיים, דמויות מיתולוגיות ודמויות העוסקות בדריכת ענבים. כאן ילכוד את מבטכם העתק מרשים של ממצא יוצא דופן – כס בזלת, המכונה "קתדרא דמשה", שעליו נחקקה כתובת הקדשה לתורם שבכספו נעשה הכס.
בתוך בית הכנסת ממתינים לכם מוצגים ייחודיים, בהם עיטור קונכייה מפואר והעתק של אומנת ארון הקודש. חזית הבניין המפוארת פונה דרומה, לכיוון ירושלים, והיא גדושה בעיטורים שיכניסו אתכם לאווירה ויחברו אתכם באופן הדוק לעבר הקדום.

מקום לקבלת פנים -ברחבות ההתכנסות.

איך מגיעים

על כביש מס' 8277, בין צומת כורזים לאלמגור, קילומטרים ספורים מזרחית לצומת עמיעד

איש קשר

שם מנהל האתר  דקל שגב

פרטי קשר : טל: 04-6934982 מייל: Korazim@npa.org.il

גן לאומי כורזים