להתחבא מהעולם בבטן האדמה

מאת: אייל שפירא 22/08/2021

10 דברים שחייבים לעשות בטבע לפני שחוזרים ללימודים

הרודיון - אייל שפירא
הרודיון - אייל שפירא

האדם הקדמון ידע הכי טוב.

הוא המציא את הגלגל (סוג של), הוא פיתח דרך יצירתית להבעיר אש (אבן באבן. תודו שלא הייתם חושבים על זה) והוא ידע מעולה כיצד לבחור את הנדל"ן שלו: מערות.

יש אף מי שסבורים שהמשיכה שלנו כיום אל מערות ושאר חללים תת-קרקעיים נעוצה בזיכרון הגנטי הקדום, לפיו מערה משמעה הגנה מפני טורפים שארבו לנו שם בחוץ.

אז טורפי אדם כבר אין לנו בארץ, אבל בעיות אחרות יש, וכאשר העניינים מסתבכים שם בחוץ, וחם מידי אין כמו חור עמוק באדמה כדי להשתחל אליו, למצוא בו פינה נסתרת ולהתחבא מהעולם. כיף גדול.

איפה לעשות את זה?

בית גוברין, צילום: אייל שפירא

 גן לאומי בית גוברין:

המרחב הזה קרוי "ארץ אלף המערות". שזה הגיוני כמו "אלף האיים" (לא הרוטב, המקום). הרי אף אחד לא באמת ספר. ואם ספר – בטח פספס פה ושם.

מאידך, אי אפשר להתווכח עם העובדה שגן לאומי בית גוברין הוא ממלכת המערות האולטימטיבית. יש בו מערות מכל סוג, גודל וצורה. כל אחד ימצא כאן את הבריחה שלו.

נסו למשל את "מערת המבוך", את מערת הפעמון המפורסמת, את מערות הקבורה הצידוניות עם ציורי הקיר, את מערת הקולומבריום המדהימה ביופייה ואפילו את המערה הקרויה "המערה הפולנית". כאשר תגיעו, קיראו בדפדפת המידע מדוע היא זכתה בשמה. עד אז, אתם מוזמנים להתפרע עם ניחושי הומור עדתי (רמז: יושבים בחושך).

בנוסף, בשום אופן אל תוותרו על מתחם "עיר בני החורין" הצמוד, שבו שרידים ארכיאולוגיים מרתקים ושילוט יצירתי במיוחד.

בווייז: גן לאומי בית גוברין.

להרשמה ופרטים נוספים – לחצו כאן >>

 

הרודיון – אייל שפירא, הרודיון - אייל שפירא

 

גן לאומי הרודיון:

הוא גם ארמון, גם מבצר וגם הר. הרודיון, בפאתי מדבר יהודה, הוא פאר היצירה של המלך הורדוס, האיש ששום אדריכל לא היה מעז לומר לו "אי אפשר". ואם היה מעז, הוא לא היה נשאר אדריכל. או בכלל.

אך רק לאחר רדתו של הורדוס מבמת ההיסטוריה, חצבו כאן מורדי בר כוכבא מחילות מסתור, המשלבות נהדר עם מערכת מאגרי המים של הורדוס. אל כל הטוב הזה מובילות מדרגות לולייניות שיורידו אתכם אל עולם תת-קרקעי מרתק שנראה כמו מבוך מסתורי.

בווייז: גן לאומי הרודיון.

להרשמה ופרטים נוספים – לחצו כאן >>

 

תל מגידו – אייל שפירא, תל מגידו - אייל שפירא

 

גן לאומי תל מגידו:

שפע אדיר של נקודות עניין וממצאים ארכיאולוגיים התגלו בתל מגידו, שבו שרידי מקדשים, ארמונות ושערים מרשימים מתקופות רבות. אבל אנחנו כאן בשביל מפעל המים האדיר, שנבנה במאה התשיעית לפנה"ס. הוא מצוי בעומק התל, ובו פיר ארוך ואפלולי שההליכה בו מזכירה סרטי הרפתקאות סטייל אינדיאנה ג'ונס (תעשו גוגל אם אתם צעירים מדי).

בווייז: גן לאומי תל מגידו.

להרשמה ופרטים נוספים – לחצו כאן >>

 

10 דברים שחייבים לעשות בטבע לפני שחוזרים ללימודים >>