הצילו אותנו מהספר הזה!

18/05/2021

הצילו! תוציאו אותנו בבקשה מהספר הזה! - ספר הילדים הראשון של רשות הטבע והגנים.
רגע לפני שיהיה מאוחר מדי, קראנו לצבי, צב ים, סלמנדרה, נשר ועטלף, כדי שיספרו לנו מה אפשר לעשות כדי לעזור להם לצאת מהספר האדום

כריכת ספר הילדים - הצילו אותנו מהספר האדום
כריכת ספר הילדים - הצילו אותנו מהספר האדום, כריכת ספר הילדים - הצילו אותנו מהספר האדום

צְבִי אֶרֶץ יִשְׂרְאֵלִי, נֶשֶׁר מִקְרָאִי, צַב יָם חוּם, סָלָמַנְדְּרָה כְּתֻמָּה וְרֹב מִינֵי עֲטַלֵּפֵי הַחֲרָקִים בָּאָרֶץ הֵם מִבַּעֲלֵי הַחַיִּים הָאֶרֶץ יִשְׂרְאֵלִיִּים הַמְּצוּיִים בְּסַכָּנַת הַכְחָדָה, וְנִכְלָלִים בַּסֵּפֶר הָאָדֹם שֶׁל הַמִּינִים בְּסַכָּנַת הַכְחָדָה

אֵיךְ זֶה קָרָה לָהֶם? וְאֵיךְ אַתֶּם תּוּכְלוּ לַעֲזֹר לָהֶם וּלְבַעֲלֵי חַיִּים נוֹסָפִים הַמְּצוּיִים בְּסַכָּנָה לָצֵאת מֵהַסֵּפֶר הָאָדֹם וְלָשׁוּב הַבַּיְתָה אֶל הַטֶּבַע.


הספר נכתב ביוזמת רשוּת הטבע והגנים שפועלת במסירות לאורך כל השנה להצלת חיות בר בסכנת הכחדה, והוא חלק מתוכנית הסברה רחבה שמטרתה העלאת המודעות של הציבור לנושא ורתימתו למאמצים אלו.

הספר האדום קובע מה מצב השימור של כל מין בטבע. כלומר, האם הוא פגיע, האם הוא בסכנת הכחדה וכו'. לפעמים, למרבה הצער, גם קובע שמין מסוים נכחד לגמרי.

היות ואנחנו מאמינים גדולים בכח של הדור הבא, החלטנו להנגיש את המידע החשוב הזה גם להם, וגם לתת כלים מעשיים – מה אפשר לעשות כדי לשמור על בעלי החיים שבסכנת הכחדה.

 

תודה 🙏

  • לשוהם סמיט הסופרת הנהדרת, כלת פרסי ביאליק ולאה גולדברג. בילדותה בלעה אנציקלופדיות על חיות הבר וחלמה לגדל גורי אריות ונמרים. התנחמה בכלבים וחתולים.
  • לטליה דריגס המאיירת המוכשרת שאוהבת לישון באוהל, מתחת לכוכבים, ולצעוד בשבילי הארץ קילומטרים רבים. שנתנו מילים ואיורים לאהבתן לטבע וחיות הבר והגשימו את החלום יחד איתנו.
  • תודה מיוחדת גם למזי מגנאג'י , מנהלת אגף הסברה ברשות הטבע והגנים על היוזמה וההפקה.

הספר מוצג למכירה במרכזי השירות בגנים הלאומיים ושמורות הטבע.

 

ספר הילדים – מוצג למכירה במרכזי השירות בגנים הלאומיים ושמורות הטבע, ספר הילדים - מוצג למכירה במרכזי השירות בגנים הלאומיים ושמורות הטבע