מלתעות - הגרסה היבשתית 😱

מאת: ליאור קסטנברג 01/05/2020

זוכרים את הסרט מלתעות? אז היצור הבא בקלות יכל להיות הטאלנט הראשי אם היו מצלמים אותו מחוץ למים 

מלתעות- ליאור קסטנברג
מלתעות- ליאור קסטנברג

דמיינו טורף אימתני, המצויד בהרבה יותר מדי עיניים ובסט לסתות עצמתיות וענקיות, המכילות עשרות ניבים חדים וארס משתק. עכשיו קחו את היצור הזה ותכווצו אותו לגודל של פחות מ-2 ס"מ. מזל טוב! יצרתם זחל של ארימחוש. קל לחשוב שממש הרגע התיישב לנו חתול על המקלדת, אבל לא, הארימחוש הוא יצור אמיתי שאולי אפילו פגשתם בעבר בלי לשים לב.

בדיוק כמו פרפרים, גם חרקים רבים עוברים גלגול מלא בו הם משנים לגמרי את צורתם במהלך חייהם. הארימחוש אינו יוצא מהכלל, והוא מתחיל את חיו כזחל קטנטן לאחר בקיעתו מהביצה. את טרפו הוא צד באמצעות מארבים על הקרקע, והיכולת שלו להדביק לעצמו לכלוך ובוץ הופכת אותו לסכנה ממשית עבור חרקים קטנים ממנו שלא שמים לב למלתעותיו הענקיות עד שאלו נסגרות עליהם בשבריר שניה כמו מלכודת דובים.

זחלי הארימחוש חיים קרוב לשנתיים לפני שהם מתגלמים, ומהגולם מגיח ארימחוש בוגר, חרק מעופף ואלגנטי המזכיר שפירית. הארימחוש הבוגר מתמחה בציד חרקים אווירי, ומצויד בזוג עיניים מורכבות ענקיות במיוחד המאפשרות לו לראות כמעט את כל מה שמתרחש סביבו. גם הבוגרים וגם הזחלים, אינם מסוכנים כלל לבני האדם, ואולי אפילו מסייעים בשליטה על מזיקים בגינה.

#חיה_קטנה_ומטריפה

צילם וכתב: ליאור קסטנברג Lior Kestenberg