נחנך התיאטרון המחודש בגן הלאומי תל אשקלון

16/08/2022

עיריית אשקלון ורשות הטבע והגנים חנכו את התיאטרון המחודש בגן הלאומי תל אשקלון.

האירוע הראשון שמתקיים בתאטרון המחודש הוא פסטיבל בריזה אשקלון בשילוב מיטב אומני ישראל שנפתח השבוע עם קהל של אלפים

אמפי-תיאטרון גן לאומי תל אשקלון, קרדיט צילום - דוברות עיריית אשקלון
אמפי-תיאטרון גן לאומי תל אשקלון, צילום - דוברות עיריית אשקלון

עיריית אשקלון ורשות הטבע והגנים חנכו השבוע את התיאטרון בגן הלאומי תל אשקלון לאחר שהשלימו פרויקט שיפוץ ופיתוח של המקום שהתבצע בשנה האחרונה. עם השלמת הפרויקט התיאטרון המחודש מכיל כ-8,000 מקומות ישיבה בהם מושבים בנויים וטריבונת דשא רחבה, הנגשה לאנשים עם מוגבלויות ותשתיות לדוכני ממכר מזון.

לדברי תומר גלאם ראש עיריית אשקלון: "אנחנו נרגשים להשיק את האמפי-פארק המחודש בגן הלאומי בפסטיבל הדגל של אשקלון, פסטיבל בריזה, האהוב והמוכר שחוזר אלינו אחרי שמונה שנים עם הכוכבים הגדולים בישראל. שמחתי לראות את ההנאה וההתרגשות על פניהם של אלפי התושבים שנהנו מערב פתיחה מדהים ומאווירה טובה במיקום היפה ביותר בישראל וזו רק ההתחלה. האמפי-פארק ימשיך להיות אבן שואבת לקיום אירועים, הופעות ופסטיבלים מהשורה הראשונה בארץ״.

לדברי רעיה שורקי מנכ"לית רשות הטבע והגנים: "הגן הלאומי תל אשקלון הוא הגן הלאומי הראשון שהוכרז בישראל ומאז לאורך השנים הוא ממשיך להתחדש ולרגש את מבקריו. אנו שמחים להוביל עשייה רבה למען העצמת חווית הביקור למבקרים עם שותפים רבים לדרך ובעיקרם עיריית אשקלון ורשות העתיקות. עיתוי פתיחת התאטרון לציבור לאחר ימים קשים שחוו תושבי הדרום בשל המבצע הצבאי 'עלות השחר' הוא מרגש ומיוחד עוד יותר וזוהי הזדמנות נהדרת גם להוקיר ולהעריך את חוסנם של תושבי העיר ושאר ישובי העוטף לאורך המבצע ובכלל".

פסטיבל בריזה אשקלון שנפתח השבוע מתקיים בשני מתחמים – בתיאטרון ובשדרה המרכזית של הגן הלאומי בה מתקיימים מופעים פתוחים לקהל הרחב.

לצד המופעים באי הגן יוכלו להתרשם מעבודות שימור ופיתוח נוספות שמתבצעות ברחבי הגן הלאומי בהובלת רשות הטבע והגנים ושותפים לעשייה בהם עיריית אשקלון ורשות העתיקות. בין העבודות שמתבצעות ואף נמצאות לקראת סיומן ניתן לציין את שימור ופיתוח מתחם הבזיליקה והאודאון מהתקופה הרומית וכן עבודות פיתוח שכוללות הקמת מערך שבילים חדש ומונגש סביב ערכי הטבע, המורשת והנוף הייחודיים לגן.

גן לאומי תל אשקלון, המנוהל על ידי רשות הטבע והגנים, הוא הגן המתויר ביותר בישראל לשנת 2021 עם למעלה מחצי מיליון מבקרים. הגן מאפשר שהייה ובילוי ביום סביב ערכי הטבע, הנוף והמורשת הייחודיים שבגן הלאומי, רחצה בחוף ים וגם אפשרות לינה בחניון לילה מאובזר ונוח. זאת תוך שילוב מגוון פעילויות, הדרכות וסיורים שמתקיימים בגן הלאומי לאורך השנה.

קטגוריות

גני שמורה קשורים