מבצע במבי

23.05.2022

מבצע משולב של לוחמי גדוד תבור ופקחי רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי על מנת לחלץ במבי שנתקע בגדר המערכת

במבי תקוע בגדר קרדיט אוהד מאס, שירה קנפו ואופיר אנקורי רשות הטבע והגנים וצהל

גדוד תבור זיהה צבי צעיר שנתקע בגדר המערכת כשניסה לעבור במהלך משימת תגבור בקו התפר ויחד עם פקח רשות הטבע והגנים הציל את חייו.

אוהד מאס פקח רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי:
"היום בצהריים התקבל דיווח באמצעות מוקד רשות הטבע והגנים מלוחמת בגדוד חילוץ והצלה של פיקוד העורף על צבי פצוע סמוך לגדר ההפרדה.
הנחתי את הלוחמת לכסות את הפנים של העופר כדי להקטין את הלחץ בו הוא היה מצוי בשל הפציעה. כשהגעתי העופר היה עירני ומותש והיה צורך להשתמש בקאטר כדי לחתוך את גדר התיל ולחלץ אותו. העברתי אותו לטיפול בביה"ח לחיות בר בספארי של רשות הטבע והגנים והספארי.

שיתוף הפעולה עם גדודי חילוץ והצלה נרחב וכולל חילוץ חיות בר פצועות, מניעת ציד לא חוקי ופגיעה בשמורות טבע.

הערנות של החיילים הצילה את העופר הקטן לכן חשוב שאם הציבור רואה חיה במצוקה להתקשר למוקד רשות הטבע והגנים: 3639*.

צפו בסרטון מאת: אוהד מאס, שירה קנפו ואופיר אנקורי רשות הטבע והגנים וצהל:

במהלך פעילות לוחמי הגדוד כחלק מהתגבור בקו התפר בחטמ״ר אפרים לזיהוי מעבר לא חוקי בגדר, קיבלו הלוחמים דיווח מאזרח שזיהה צבי צעיר שנתקע בגדר.
הם הזעיקו את פקח רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי על מנת לחלץ את הצבי בזהירות מאחר והוא נפצע ונתפס בגדר. לוחמים ששהו במוצב בחטמ״ר אפרים, קפצו לנקודה מיד עם קבלת הדיווח, וסייעו בנקודה עד החילוץ המלא של הצבי."

חיילת בגדוד תבור, סמל אופיר אנקורי:
״הבוקר קיבלנו דיווח על צבי צעיר שנתקע בגדר הביטחון בחטמ״ר אפרים. מתוך ההיכרות שלנו עם האיזור, הבנו שייתכן ומדובר באזור מורכב לחילוץ שידרוש מאיתנו להפעיל את האמצעים הייחודיים שלנו. הגענו לנקודה וחברנו לפקחי רשות הטבע במנהל האזרחי שכבר עסקו בחילוץ הגדי. היה לנו חשוב להשאר בנקודה עד החילוץ המלא, ושמחנו לראות את הצבי נעמד והולך. יחד עם פקחי רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי הצלחנו במאמץ משותף לחלץ את הבמבי. הנושא הזה קרוב לליבי ואנחנו נמשיך לפעול להגנה על הטבע בכל הזדמנות שתהיה לנו״

לוחמת בחטיבת החילוץ וההדרכה, רב״ט שירה קנפו:
"הייתי במהלך סיור גזרתי בו שמעתי צעקות על במבי לכוד. מיד התקשרתי לרספית שלי וסיפרתי לה מה קרה. עם קבלת המקרה – היא הגיעה ויחד עם פקח רשות הטבע והגנים בהמנהל האזרחי הצלחנו לסייע לבמבי הלכוד."

תגיות

קטגוריות