קנסות בעשרות אלפי שקלים נגזרו על תושבי הדרום שצדו בזים בניגוד לחוק

13/07/2020

בית משפט השלום בקריית גת גזר על שלושה תושבי הדרום מהיישובים תל שבע ושגב שלום, קנסות כספים בסך מצטבר של 30,500 ₪ בגין צייד לא חוקי של בזים, עוף דורס המוגדר כערך טבע מוגן על פי החוק בישראל.

הבז המדברי הקשור שנמצא בארון בביתו של אחד המורשעים. צילום רשות הטבע והגנים
הבז המדברי הקשור שנמצא בארון בביתו של אחד המורשעים. צילום רשות הטבע והגנים, הבז המדברי הקשור שנמצא בארון בביתו של אחד המורשעים. צילום רשות הטבע והגנים

מכתב האישום עולה כי השלושה עסקו יחדיו בינואר 2019 בצייד בז ציידים, באמצעות שימוש ביונה קשורה כפיתיון ללכידת הבז. בנוסף בביתו של אחד הנאשמים נמצא בז מדברי צעיר המוחזק בניגוד לחוק בתוך ארון וקשור ברגליו. השלושה הורשעו בעבירות של צייד חיית בר מוגנת ללא היתר, ופגיעה בערך טבע מוגן וכן בהחזקה של ערך טבע מוגן.

על כל אחד משלושת הנאשמים נגזרו בנוסף גם מאסר על תנאי לתקופה של שישה חודשים מיום גזר הדין למשך שנתיים שלא יעברו עבירה דומה וכן התחייבויות כספיות בסך 13,000 ₪ לכל נאשם להימנע מעבירות אלה למשך שלוש שנים.

היונה הקשורה ששימשה כפיתיון ללכידת הבז בזירת הצייד . צילום רשות הטבע והגנים, היונה הקשורה ששימשה כפיתיון ללכידת הבז בזירת הצייד . צילום רשות הטבע והגנים

את הדיווח הראשוני על אירוע הצייד קיבלו פקחי רשות הטבע והגנים מצפר שזיהה את העבירה בזמן אמת.

לדברי עו"ד שי פרץ התובע הראשי של רשות הטבע והגנים, "המדובר בעבירות אשר יש בנקיטה בסנקציה כלכלית משמעותית, כדי למגרן או למצער לצמצמן. נכון החליט בית המשפט עת הטיל קנס משמעותי לצד ענישה צופה פני עתיד על הנאשמים התיק זה".
ברשות הטבע והגנים מציינים כי "צייד והחזקת חיות בר בניגוד לחוק הן עבירות חמורות הפוגעות בחיות הבר ובטבע היפה והמיוחד של ישראל ויש להחמיר בענישה כחלק ממאמצי האכיפה וההרתעה. מדובר בבזים נדירים המצויים בסכנת הכחדה ותופעת הצייד היא אחד הגורמים להכחדתם. רשות הטבע והגנים תמשיך לפעול על מנת לצמצם ולמגר תופעות אלה המתבצעות בניגוד לחוק וקוראת לציבור לדווח לה על כל חשד לצייד לא חוקי והחזקה בניגוד לחוק של חיית בר".

קטגוריות

דפים קשורים