חדשות מהחופים בגנים ובשמורות

28/03/2018

חוף דור הבונים יוכרז לראשונה לרחצה באופן קבוע וחוף בית ינאי ייפתח לקהל ללא תשלום

מזח בחוף בית ינאי
מזח בחוף בית ינאי, צילום: אתי נפרין

החוף שבשמורת טבע חוף דור הבונים יוכרז לראשונה באופן קבוע כחוף מותר לרחצה על ידי משרד הפנים והחוף שבגן הלאומי נחל אלכסנדר חוף בית ינאי ייפתח לקהל הרחב ללא תשלום.

הסדרים חדשים אלו קודמו על רקע חוות דעת משפטית של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ארז קמיניץ, אשר הסדירה את הנושא לאחר מסכת דיונים ארוכה שהתנהלה בין רשות הטבע והגנים האמונה על הגנים הלאומיים ושמורות הטבע ומשרד הפנים האמון על הסדרת והכרזת החופים בישראל.
במסגרת זאת, חוף הבונים יזכה להכרזה כחוף מוכרז לרחצה כחלק בלתי נפרד משמורת הטבע חוף דור הבונים, זאת כבר בתחילת עונת הרחצה השנה ולמשך השנים הבאות. בהתאם לכך רשות הטבע והגנים תספק את מתקני ושירותי החוף הנדרשים לרבות שירותי הצלה לרווחת מאות אלפי המבקרים בשמורה ובחוף ולמען בטיחותם.

בעניין חוף בית ינאי, בהתאם לאותה חוות דעת של היועמ"ש ועל סמך הסכמות עם מועצה אזורית עמק חפר ועם משרד האוצר על שותפות בהוצאות תפעול החוף , החל מיום שישי,30 במרץ 2018 ( ערב חג הפסח) תפתח רשות הטבע והגנים את חוף בית ינאי שבגן הלאומי , למבקרים ורוחצים ללא כל עלות, זאת למעט חניון הלילה הפועל במקום, שבו תימשך גביית דמי הכניסה. רשות הטבע והגנים תמשיך לספק את כל מתקני ושירותי החוף כפי שהיה עד כה.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, "הסדרים חדשים אלו מבטאים את רצון רשות הטבע והגנים מזה זמן רב להבטיח את חווית הביקור של המבקרים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים לרבות בחופים שבתוכם, זאת תוך שמירה בראש ובראשונה על בטיחות ושלומם של המבקרים והרוחצים.
אנו שמחים על חוות הדעת של המשנה ליועמ"ש ועל ההסכמות שהגענו עם משרדי הפנים והאוצר תוך שמירה על ערכי הטבע. יחד נפעל לממש את ההחלטות למען הסביבה, המבקרים והקהל הרחב"