מתחם מחנאות- פעילות חוויתיית בחניון הלילה בגן הלאומי מעיין חרוד

24.06.2022

הגן הלאומי האהוב מתחדש - בחניון הלילה מעיין חרוד התקיים לאחרונה פיילוט למשפחות שמטרתו העשרת חווית הביקור והלינה למשפחות עם שלל אטרקציות של הטבע, במתחם המחנאות ODT, שהוקם מתוך מחשבה כי הבאים ללון באתר מעוניינים בזמן איכות משפחתי ובחוויות מותאמות לשטח, שלא ישכחו, חוויות שניתן לחוות רק בטבע.

מחנאות במעיין חרוד -צילמה לימור קטן פרידמן מחנאות במעיין חרוד- צילמה לימור קטן פרידמן

ניתן למצוא במתחם 5 תחנות להפעלה עצמית ובהן יקבלו המשתתפים ערכה עם סנדות קצרות וארוכות, חבלים באורך ועובי שונה, בדים ויתדות ועל פי הסבר המופיע בעמדה, יבנו מתקן שיוכלו ליהנות ממנו כדוגמת ערסל, נדנדה, סולם חבלים ועוד.

הפעילות ללא עלות נוספת על דמי הלינה והתגובות בשטח כבר נלהבות.

"היה לי ממש כיף", אומרת א' כשהיא מחובקת ומחויכת לצד אימה, "פעילות בנית הערסל הייתה כיפית וחוויתית זה הוסיף עוד משהו מיוחד לשהות שלנו כאן". במשפחה שניה, שני הבנים בסמוך כבר מתנדנדים בערסל שבנו בקרבתם מטפס ילד על גב אביו במתקן בניית סולם חבלים.

המתחם נפתח לקהל הרחב לאחרונה ומטרתו ולהעניק תוכן נוסף ומהנה לחוויית הלינה המשודרגת למגיעים לגן הלאומי מעיין חרוד.

ניתן לרכוש ערכת מחנאות ביתית בעמדת הממכר

מחנאות במעיין חרוד- צילמה לימור קטן פרידמן

לימור פרידמן מנהלת תחום חניוני לילה ברשות הטבע והגנים:

"מטרת המתחם לקרב את קהל הלנים לתחום המחנאות, שהוא חלק בלתי נפרד מחווית הלינה, לצד חוויות ליד המדורה, הכוכבים, השקט. חוויה משפחתית מגבשת.
חניון לילה מרכז כל כך הרבה דברים שהילדים יזכרו לעוד שנים וההורים נהנים מהביחד המשפחתי. פעילות המחנאות, מגבשת, מקרבת, מאתגרת, דורשת שותפות של כל המשפחה
ובסוף יש מתקן כיפי שניתן להשתעשע עליו. אנחנו ברשות הטבע והגנים פועלים כל העת במחשבה על חווית הביקור הטיול והלינה וכיצד להעשיר אותה עבור הקהל הרחב. אנו בטוחים כי את החוויה הזו לא תשכחו בקרוב ותרצו לחזור לכאן שוב ושוב".

מחנאות במעיין חרוד- צילמה לימור קטן פרידמן