אין כמו בטבע

17.11.2020

מדריכי רשות הטבע והגנים מגיעים אליכם.  לומדים, חווים, נהנים ומתרגשים בטבע הקרוב לבית הספר - בחצר, גן/פארק עירוני קרוב, שטח פתוח וסביבה טבעית במרחק הליכה קצר מבית הספר.

למידה חוץ כיתתית בגולן
למידה חוץ כיתתית בגולן, צילמה נעמה מנספלד

ילדות היא חיבור לטבע, רגעי חוויה, פליאה מתמשכת  – בכל זמן בשנה הטבע מספק הצצה מרגשת אל נופיו וצבעיו. בצל העץ ומתחת לכיפת השמים בכל עונות השנה – כל עונה וקסמה המיוחד. יחד נחוש, נראה ונכיר את מה שמזמן לנו הטבע. נפעיל את החושים, נרכוש מיומנויות תצפית, נטייל יחד בשבילים הקרובים לבית הספר, לטבע הקרוב – נכיר את מה שקרוב אלינו – נתחבר!

מאפייני הפעילות:

  • מזמנת מפגשי טבע ושדה, היכרות עם תופעות סביבתיות ונושאי שמירת טבע.
  • ניתן להתאים את התכנים  לתוכניות הלימודים של בתי ספר – במדע וטכנולוגיה ובגיאוגרפיה למשל, או  סביב ימים מיוחדים במהלך השנה: ט"ו שבט, יום הנדידה הבינלאומי, יום הניקיון, חגים  וכו' .
  • היכרות עם מעורבות האדם במרכיבי הסביבה ובהשלכותיה, דוגמאות מהסביבה הקרובה של פגיעה באזורי מחיה של צמחים ובע"ח ושיח על פתרונות.
  • ניטור הסביבה הקרובה כדי לראות ההשפעות של תהליכי פיתוח על מגוון היצורים החיים וההשלכות של ירידה במגוון הביולוגי.
  • פעילות בטבע פותחת הזדמנויות של מיומנויות החברתיות, יצירת מעורבות קהילתית, פיתוח הנאה משהיה בטבע, התבוננות בסביבה וחיזוק תחושת המסוגלות להשפיע ולחולל שינוי התנהגותי.
  • הפעילות מתאימה לבתי"ס יסודיים ולחטיבות הביניים.

כעת, כל מה שנותר לכם הוא לבחור אם הפעילות תהיה במשך יום שלם, חצי יום או במשך שעה וחצי.

  

איך מזמינים פעילות?

יש לנו מרכזי חינוך והסברה בכל הארץ, כל מרכז מתמחה באתרים שבאזורו. לחצו כאן – בחרו את האזור הרצוי עבורכם והתקשרו לייעוץ והתאמת הפעילות.