פני הטבע בימי הקורונה

שם כתב: יניב כהן - דוברות רט"ג 22.04.2020

ההסתגרות המאולצת בבתים ואיסור היציאה לצאת לטיולים בחיק הטבע בשל הגבלות הקורונה בישראל, משאירים בימים אלו את הטבע בחוץ בעיקר לחיות הבר ואלו יוצרות מחזות מיוחדים בטבע שלא נצפו או לא זכורים כבר שנים.

טבע בימי קורונה

פקחי רשות הטבע והגנים, הגוף האמון בישראל על שמירת הטבע והמורשת בישראל, שנמצאים גם בימים אלו בשמורות הטבע והגנים הלאומיים במשימות פיקוח, ניטור ושמירה על הטבע בישראל מדווחים על נוכחות מרשימה ותצפיות מעניינות של חיות בר, באזורים ובשעות אור שבהן לא נצפו בעבר. זאת שהן נינוחות יותר וגם באזורים ובשבילי טיול שעד לא מזמן היו עמוסי מטיילים.

בתוך כך, לטבע יש את החוקים שלו והוא לא מתרשם מהגבלות הקורונה של משרד הבריאות וכך רואים בטבע יותר תצפיות מפתיעות ומרגשות על יעלים וגדיים בשיא תקופת ההמלטות של היעלים, עופרים בסמיכות לצבאים וגם קינוני ובקיעות ביצי העופות הדורסים, כמו הבזים והנשרים, בשיאם.

משימה לא פחות חשובה שממשיכה להתבצע כרגיל היא חילוץ וטיפול בחיות בר פצועות על ידי רשות הטבע והגנים ובית החולים לחיות בר של הרשות והספארי ברמת גן, שמאותרות והשבה שלהן חזרה לטבע לאחר ששוקמו והחלימו.

גם פעולות של ניטור בעלי חיים ממשיכות להתבצע כדי להמשיך את המעקב והמחקר סביב חיות הבר.

כל אלו יחדיו, כפי שרואים גם בסרטון המורכב מאוסף תצפיות ופעולות של עובדי ופקחי רשות הטבע והגנים בשבועות האחרונים מאז תחילת ימי הקורונה בישראל, יוצרים מחזות מרהיבים ויפים במיוחד, שמזכירים ומבליטים עוד יותר את הטבע היפה שיש לנו בישראל ואת החשיבות הרבה בלשמור ולהגן עליו.

קטגוריות