הצצה לשמורת הטבע הסודית בבסיס חיל האוויר במרכז

05/12/2022

השבוע פרסם אתר ynet סרטון מיוחד שמתעד את שמורת הטבע שבתוך בסיס חיל האוויר. בשמורה מתגוררים באופן מפתיע - עדר מרהיב של כ-90 צבי ארצישראלי, מין הנתון בסכנת הכחדה. הסביבה הסגורה מאפשרת לצמחייה ולמגוון רחב של בעלי חיים לחיות ללא ההפרעה המזיקה של בני האדם. לאור התמעטות שטחי המחייה במישור החוף ישנה חשיבות גבוה לשמור על השמורה. צפו בכתבה

צבי ארצישראלי. צילום שירה בלוך
צבי ארצישראלי. צילום שירה בלוך

לדברי אמיר חן, מנהל מרחב חוף ברשות הטבע והגנים: "בזכות סגירת שטחים לטובת הבסיס הצבאי, נמנעה ההפרעה לחיות הבר ולצמחים מהמטיילים וממפרי החוק בצייד ונסיעה ברכבי שטח. העובדה הזו תרמה בצורה ייחודית לגידול באוכלוסיה של הצבאים, של הזוחלים ושל היונקים הקטנים.

"לאור צמצום שטחי המחייה במישור החוף חשוב מאוד שנמשיך ונשמור על האזור הזה למען חיות הבר והצמחייה האזורית, ואנו מודים לצבא על שיתוף הפעולה בניטור ושמירה על החי והצומח באזור".

פקדו הובגן, מנהל גן לאומי פלמחים, שליווה את כתב Ynet: "לצורך השוואה, בשמורת הטבע שממזרח אלינו, חולות פלמחים, שהיא שמורה פתוחה שהציבור יכול להיכנס אליה ויש המון בני אדם שמגיעים וכלי רכב 4 על 4, כמעט ואין צבאים, אולי חמישה".

אמיר חן מוסיף: "בימים אלו בוחן הצבא את המשך הבנייה באזור הסגור, אנחנו מפצירים במקבלי ההחלטות לא לשכוח את החי והצומח שנשמר בצורה מרשימה באזור ולקחת אותם בחשבון בתוכניות".

לכתבה המלאה בYNET >> 

תגיות

קטגוריות

גני שמורה קשורים