רט"ג מעניקה את פרס "אות העיצוב" באדריכלות נוף

17.04.2019

בטקס חגיגי במוזיאון תל אביב נבחרו המעצבים והאדריכלים המצטיינים של ישראל לשנת 2019, כשרשות הטבע והגנים מעניקה חסות לפרס בתחום "אדריכלות נוף".

אות העיצוב 2019 פרס "אות העיצוב" 2019. צילום: ליאור גולדשטיין, goldpro76

רשות הטבע והגנים, מעסיקה משרדי אדריכלות נוף רבים. תכניות הנוף המגוונות הנעשות בגנים הלאומיים ושמורות הטבע נותנות ביטוי לכל תצורות הנוף האופייניות לישראל. חלק מהעבודות שנעשו לאורך השנים הפכו סמלי נוף מוכרים המבטאים את נופיה, מורשתה ודמותה של ארצנו.

השנה חבר השופטים של פרס "אות העיצוב" העניק את הפרסים לעבודות אדריכלות נוף שנעשו במרחב העירוני. העבודות שנבחרו מהוות דוגמה יצירתית לתכנון איכותי במתחם אורבני צפוף.

והזוכים הם…

 • מעגלים בשדרת אמיר, חדרה

  אב אדריכלות נוף: בארי בן שלום וארנה בן ציוני
  אדריכלית אחראית במשרד: ליטל חיימוביץ רוזנברג
  עיצוב תעשייתי: אלון דרורי – Lemon collection

  מעגלים בשדרת אמיר, חדרה. ליאור גולדשטיין goldpro76
  זוכי המקום הראשון בתחום "אדריכלות נוף" עם האדריכל זאב מרגלית מימינם. צילום: ליאור גולדשטיין goldpro76
  • חצר לב לבונטין, ת"א

   סטודיו אורבנוף – ליאור לווינגר ורוני גורן
   אדריכלות: בר אוריין אדריכלים

   בטקס נכח קהל נכבד ורב, שכלל בין היתר אדריכלים, מעצבים, יזמי נדל"ן, ראשי ואדריכלי ערים ונציגי תכנון של גופים ממלכתיים. בצוות השופטים השתתף האדריכל זאב מרגלית, מנהל אגף שימור ופיתוח ברשות הטבע והגנים.

  חצר לב לבונטין, ת"א. צילום: ליאור גולדשטיין goldpro76
  זוכי המקום השני בתחום "אדריכלות נוף". צילום: ליאור גולדשטיין goldpro76

  צפיפות ויצירתיות

  צפיפות האוכלוסייה בישראל תדרוש בעתיד פתרונות אדריכלות נוף יצירתיים. האדריכל זאב מרגלית, מנהל אגף שימור ופיתוח ברשות הטבע והגנים, נשא את הדברים הבאים בטקס הענקת הפרס: "בעוד 30 שנה, כשמדינת ישראל תחגוג 100 שנים להיווסדה, יחיו בה כ-18 מיליון תושבים, כפול ממספר התושבים היום. המרחבים האורבניים, ככל שהם צפופים היום, ילכו ויצטופפו עוד יותר. במצב זה נידרש כולנו לתכנון יצירתי בכדי לשמור על סביבה שפויה ואיכות חיים סבירה".

  "תכנון הנוף ממלא תפקיד משמעותי ביותר בתכנון העירוני העתידי. כולנו חייבים להבין שהבסיס לכל תכנון אינו רק יצירת פתרונות מגורים, עוד ועוד זכויות בנייה, אלא חשיבה על סביבה איכותית עם הקשר לשטחים הפתוחים, שמירת אזורים של טבע עירוני, טיפוח גנים ציבוריים, פארקים, גינות נוי, גני משחקים, וטיפוח נופי בכל מקום ובכל פינה בתוך המרחב הבנוי הצפוף".

  רשות הטבע והגנים מעודדת מצוינות בתחום אדריכלות הנוף

  דבריו של שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "פרס 'אות העיצוב' מוענק על מצוינות במסגרת תחרות אדריכלות ועיצוב שנתית במטרה לעודד את שיפור והתקדמות תכנון הנוף בארצנו, ולהרים על נס את חשיבותו כגורם משפיע מרכזי על איכות הסביבה והחיים של הציבור הרחב. התחרות והפרס חושפים בפני הציבור הרחב את העשייה המבורכת בתחום אדריכלות הנוף תוך מתן הערכה לעבודות המצוינות הנעשות מידי שנה".

  "אנו שמחים לקחת חלק בתחרות וכל יוזמה מבורכת שמקדמת את תחום אדריכלות הנוף כהוקרה לעוסקים בתחום ומתוך חשיבות ההתמקצעות בתחום זה".

  לפרטים נוספים על פרס "אות העיצוב"