הצבה של אלזה

17.11.2021

לפני כשנתיים, כשהקורונה היתה בשיאה בישראל,  אלזה ברק מתל אביב חגגה בת מיצווה והחליטה שהיא תקדיש אותה לסביבה ולהצלת צבי הים. המשפחה כולה התגייסה והחלו בפעולות של ניקיון חופים, ביקור במרכז להצלת צבי ים, הקמת קמפיין גיוס המונים, הדפסת חולצות, כובעים ועוד, הכל בניצוחה של אלזה.

אלזה-יוסי ליאון אלזה- צילם יוסי ליאון

באחת הפעמים שבילו בחוף פגש אב המשפחה את מתן מ"הקרן לשמירת הטבע והמורשת" (https://inhf.org.il/)  וזו היתה לדבריהם "אהבה ממבט ראשון". בזכות המעורבות של הקרן ופרויקט בר/בת המיצווה אלזה החלה לפעול בצורה משמעותית יותר למען הצבים האהובים, והיא מככבת בסרטון לקידום הנושא:

אלזה הצבה החומה הגיעה למרכז להצלת צבי ים באוגוסט האחרון לאחר שנתפסה בקרס דיג בים באזור חדרה. הדייג דיווח מיד למוקד רשות הטבע והגנים 3639*, מה שאפשר להציל את הצבה. קרסי דיג הם אחד מגורמי הפגיעה הנפוצים בקרב צבי ים באזורנו,  צבי הים נתפסים בקרס, לאחר שהם ניגשים אל הפיתיון המחובר לקרס ונושכים אותו. הקרס מחורר את מערכת העיכול וגורם לדימום ולזיהומים בחלל החזה והבטן.

אלזה ברק ליוותה את החלמת הצבה במרכז להצלת צבי ים, והיום בשעה טובה ומוצלחת אלזה הצבה החומה שוחררה שלמה ובריאה לים בחוף בהרצליה ע"י אנשי המרכז ואלזה ברק שהגיעה לחוף עם חברות רבות שהתרגשו מהמעמד.

אלזה חוזרת לים ממושדרת -צילם יוסי ליאון

על גבה של אלזה הצבה חובר משדר GPS מעקב אותו תרמו אלזה ומשפחתה בזכות פרויקט בת המצווה.
המשדר יאפשר לחוקרים לעקוב אחרי דרכה של אלזה הצבה. ניתן לעקוב אחרי המסלול של אלזה וחבריה הצבים באתר: https://www.seaturtles.parks.org.il/trackingproject

"הקרן לשמירת הטבע והמורשת" מסייעת לרשות הטבע והגנים במשימות החשובות של שמירה על הטבע, הנוף והמורשת בישראל בעזרת חיבור ייחודי של חברות עסקיות ואנשים פרטיים לפרויקטים ערכיים.

צפו בסרטון נוסף (באנגלית):

קטגוריות