שתי קיפודות קטנות בשלב הינקות ניצלו

11/09/2023

אזרח ערני הבחין כי עורבים תוקפים שתי קיפודות, כאשר לא מצא את אמא קיפודה באזור הוא יצר קשר עם המטפלים בשמורת הטבע חי בר יטבתה והביא את גורות הקיפוד להמשך בדיקה וטיפול. אלה אגרא, המטפלת הראשית בשמורת הטבע חי בר יטבתה, שימשה כאמא מחליפה וטיפלה בהם לאורך סוף השבוע

קיפוד. צילום: אלה אגרא, רשות הטבע והגנים
קיפודה שניצלה בחי בר יוטבתה, צילום: אלה אגרא, רשות הטבע והגנים

הקיפודות הגיעו בסופ"ש והיות ומדובר בקיפודות כבנות שבועיים שעדיין יונקות, לקחה על עצמה אלה אגרא, המטפלת הראשית בשמורת הטבע חי בר יטבתה את הטיפול בגורות במהלך הסופ"ש: "היה לי ברור שאין ברירה אחרת שכן בגיל כל כך צעיר הן צריכות לאכול כל שעתיים – שלוש ובחי בר בסופ"ש זה לא אפשרי. אז ביליתי סופ"ש ללא הרבה שינה אבל עם הרבה מתיקות עד לשליחתן בתחילת השבוע עם החיבולנס לבית החולים לחיות בר."

בבית החולים לחיות בר עברו הגורות בדיקה מקיפה וטיפול בגורה הפצועה. כעבור כ-3 חודשים, של טיפול מסור בבית החולים נשלחו שתי הקיפודות בחזרה לחי בר יטבתה.

עוד מוסיפה אגרא: "צוות החי בר שמח מאוד לראות את שתי הקטנות שכבר היו למעשה די גדולות. הקיפודות שוחררו במכלאה גדולה בה יוכלו בפעם הראשונה לחוות את תנאי המדבר. לאחר כמה ימים של איקלום שוחררו הקיפודות קרוב למקום בו נמצאו."

נתקלתם בחיה פצועה? התקשרו למוקד רשות הטבע והגנים 3639* ואנו נגיע להעניק טיפול