שבעה חודשי מאסר בפועל בעבודות שירות נגזרו על תושב הצפון בגין שורת עבירות צייד לא חוקי

מאת: יניב כהן - דוברות רט"ג 24/09/2019

בית משפט השלום בטבריה הרשיע לאחרונה בתום הליך משפטי תושב היישוב פקיעין בשנות ה-20 לחייו, בגין ביצוע שורת עבירות צייד לא חוקי וגזר עליו עונש של 7 חודשי מאסר בפועל בעבודות שירות וקנס של 25 אלף ₪.

חוגלות-צילום גל ביסמוט רטג
חוגלות-צילום גל ביסמוט רטג, חוגלות-צילום גל ביסמוט

לנאשם יוחסו 4 אישומים של צייד לא חוקי והחזקת חיית בר מוגנת, ביניהם ציד חוגלות באמצעות רובה ציד באזור רמת הגולן. במהלך אירוע זה שהתרחש באוגוסט 2016 ניסה הנאשם אף להימלט מפקחי רשות הטבע והגנים שארבו לו ובמסגרת זאת פגע עם רכבו ברכב של אחד הפקחים. לאחר מכן ניסה להימלט רגלית מהאזור. ברכב של הנאשם נמצאו שש חוגלות מתות כאשר דם עוד ניגר מהן וכדורי צייד. בהמשך זוהו גם כדוריות של כדור ציד בפגרי החוגלות.
בתוך כך הודה והורשע הנאשם גם בעבירות אחרות של החזקת בשר צבי ישראלי במקפיא שבביתו, בציד של צבי באמצעות רובה צייד ובצייד בדריסה של דורבן.

מעבר לעונש המאסר שיבוצע בעבודות שירות והקנס הכספי שהוטל עליו גזר בית המשפט על הנאשם גם מאסר על תנאי לתקופה של 5 חודשים למשך 3 שנים שלא יעבור עבירה של החזקת חיית בר מוגנת, מאסר על תנאי לתקופה של 10 חודשים למשך 3 שנים שלא יעבור עבירה של ציד חיית בר מוגנת, התחייבות על סך 25,000 ₪ למשך שלוש שנים בגין העבירות בהן הורשע וצו מבחן למשך 12 חודשים.

את התיק מטעם רשות הטבע והגנים הוביל עו"ד צביקה כוחן בשיתוף הלשכה המשפטית של רשות הטבע והגנים.

לדברי שי פרץ, עורך דין הלשכה המשפטית ברשות הטבע והגנים, "המדובר על עונש ראוי שהטיל בית המשפט הנכבד, על מי שהעז במספר הזדמנויות לפגוע בחיות בר מוגנות אשר חלקן בסכנת הכחדה ממשית. בכך ביטא בית המשפט את סלידתו מהעבירות הקשות ולמעשה ממשיך במגמה הברוכה של החמרת הענישה הממשית על עוברי עבירות מעין אלו."