גאווה ישראלית: לראשונה נבחר סגן נשיא מישראל לארגון פקחי שמירת הטבע האירופאי

24/10/2022

סגן הנשיא הישראלי שנבחר הוא אילן יגר, ראש תחום מבצעים ומניעת ציד ברשות הטבע והגנים, המוביל את הקשר מטעם רשות הטבע והגנים עם ארגוני הפקחים בעולם

אילן יגר
אילן יגר, צילום נתן ביאנוסוביץ רטג

ארגון הפקחים האירופאי (ERF) בחר במהלך כנס הארגון האחרון שהתקיים באלבניה באילן יגר, ראש תחום מבצעים ומניעת ציד ברשות הטבע והגנים, לתפקיד סגן הנשיא של הארגון. מדובר במינוי פורץ דרך ראשון של נציג ישראלי לתפקיד יוקרתי זה. יגר ימלא את התפקיד במקביל למילוי תפקידו הנוכחי ברשות הטבע והגנים.

הבחירות לתפקידי ארגון הפקחים האירופאי מתקיימות אחת ל-3 שנים והבחירה באילן יגר התקבלה פה אחד בקרב החברים בארגון. בין המדינות החברות בארגון הפקחים האירופאי: גרמניה, אנגליה, צרפת, דנמרק, ספרד, שוודיה, צ'כיה, אירלנד, פינלנד, גיאורגיה, קרואטיה, איטליה, אוסטריה, סלובקיה, פורטוגל, רוסיה, אלבניה ועוד. את ישראל מייצגת רשות הטבע והגנים, הגוף הממלכתי בישראל האמון על שמורות הטבע והגנים הלאומיים ושמירת ערכי הטבע, כאשר החברות בארגונים (האירופאי והבין לאומי) היא באמצעות הקרן לשמירת הטבע והמורשת, הפועלת בשיתוף פעולה מלא עם רשות הטבע והגנים למען ערכי הטבע, הנוף והמורשת.
במסגרת תפקידו כסגן הנשיא יגר יהיה נציג ארגון הפקחים האירופאי מול ארגון הפקחים הבינלאומי (IRF) ויוביל מגוון פרויקטים לקידום העשייה, הידע ושיתופי הפעולה למען שמירת הטבע בין פקחים ממדינות החברות בשני הארגונים. לתפקיד נשיא ארגון הפקחים האירופאי נבחר אורס ריף מגרמניה.

לדברי אילן יגר, ראש תחום מבצעים ומניעת ציד ברשות הטבע והגנים וסגן הנשיא הנבחר: אני שמח ומתרגש מהבחירה בי למלא את תפקיד סגן הנשיא. בחירה שהיא גם הוקרה והוכחה לתרומה הרבה של רשות הטבע והגנים ומדינת ישראל לארגון הפקחים האירופאי וליכולות, למקצועיות ולהישגים של רשות הטבע והגנים בישראל במגוון נושאי שמירת טבע, שעימם מתמודדות גם שאר המדינות החברות בארגון. מינוי זה יאפשר לנו להעצים עוד יותר את שיתופי הפעולה עם מגוון רחב של מדינות ופקחי שמירת טבע למען הטבע בישראל ובעולם. לתרום ולהיתרם בידע, ניסיון ויכולות".

ארגון הפקחים האירופאי, ה-ERF, הוא חלק מארגון הפקחים הבינלאומי, IRF, שנוסד במטרה לקדם שיתופי פעולה וידע בין מדינות העולם למען שמירה על הטבע. ישראל באמצעות רשות הטבע והגנים הפכה לחברה בארגון הפקחים הבין לאומי ב-2016 וב-2017 הצטרפה לארגון הפקחים האירופאי.

אילן יגר עובד ברשות הטבע והגנים מאז 1991. בין תפקידיו הקודמים ברשות הטבע והגנים: פקח שמירת טבע אזורי בכרמל וחוקר ורכז חקירות בסיירת הירוקה.

קטגוריות

דפים קשורים