ערנות מוקדנית גרמה לעצירת דיג לא חוקי בשמורת טבע הים הדרומי באילת

25/07/2023

בזכות ערנות של צוות מוקד המצלמות שמפעיל משל"ט עיריית אילת, נעצרו חשודים בדיג לא חוקי בשמורת הים הדרומי ונקנסו. הדגים הועברו למחקר במעבדה הימית במכון הבינאוניברסיטאי באילת

דיג לא חוקי בשמורת טבע הים הדרומי אילת, צילום: משלט אילת
WhatsApp Image 2023-07-25 at 10.26.28, צילום: משל"ט אילת

 

באירוע שארע בשבוע שעבר, זיהתה אינגריד מצוות המוקד, מספר אנשים עם חכות על גשר בחוף הדרומי. המוקדנית יצרה קשר מיידי עם מנהל רט"ג אילת אשר שלח למקום פקח בליווי ניידת משטרה. החשודים שנתפסו בשעת מעשה, נקנסו והדגים הועברו למחקר במעבדה הימית במכון הבינאוניברסיטאי באילת.

כאמור המוקדנית זיהתה במצלמה מתנייעת (360 מעלות) הממוקמת בטיילת הדרומית, מספר אנשים עם חכות. פקח רשות הטבע והגנים קיבל את הדיווח, הגיע למקום והקפיץ ניידת משטרה לסיוע באירוע. הפקח זיהה מספר חשודים עם מספר חכות. התבצע חיפוש בכלים של החשודים ונמצאו מספר דגים מוגנים האסורים בדיג במפרץ אילת בכלל ובשמורה בפרט, ביניהם דגים מסוג שורי וממשפחת הדקריים. החשודים נקנסו והדגים הועברו למחקר במעבדה הימית במכון הבינאוניברסיטאי באילת.

חן טופיקיאן, מנהל שמורת האלמוגים: ״שיתוף הפעולה עם העירייה באמצעות משל״ט העירייה שעובד 24/7 מעלה את המודעות לאירועי דייג לא חוקי רבים, שליית ערכי טבע ועבירות נפוצות אחרות שמסייעות לנו במקרים רבים למנוע את הפגיעה בערכי טבע, לעצור ולטפל במבצעי העבירות.״

דיג לא חוקי בשמורת טבע הים הדרומי אילת, צילום: משל"ט אילת
דיג לא חוקי בשמורת טבע הים הדרומי אילת, צילום: משל"ט אילת
דיג לא חוקי בשמורת טבע הים הדרומי אילת, צילום: משל"ט אילת
דיג לא חוקי בשמורת טבע הים הדרומי אילת, צילום: משל"ט אילת

 

למה לא לדוג ללא היתר מיוחד לכך?

ציד מאסיבי של בעלי חיים משמעותו נזק לא רק לבעל החיים הניצוד אלא לכל המארג האקולוגי סביבו, לשינוי שרשרת המזון והאיזון שבטבע וכמובן לסבל רב של בעלי החיים. האופן הבלתי מבוקר שבו זה נעשה הביא מינים רבים לסף סכנת הכחדה ואילו מינים אחרים נכחדו.

קראו מה הנזק של דיג ללא היתר מיוחד>

 

נתקלתם בדייגים, בחנויות דגים או במסעדות שמגישות מינים מוגנים? ראיתם חיית בר במצוקה או פגיעה בערך טבע מוגן?

אנא דווחו למוקד רשות הטבע והגנים בטלפון 3639*.

המוקד פועל 24 שעות ביממה.