ניצלו שני גורי קיפוד מדברי בזכות עירנות של אזרח

24/05/2023

אזרח שעובד בסביבה של שמורת הטבע חי בר יטבתה נתקל בעורבים המציקים לשני קיפודים קטנים וגירש את העורבים. לאחר מכן חיפש את אמא קיפודה להשיב לה את הגורים אך זו לא נמצאה ולכן אסף את הגורים והביא אותם לטיפול בחי בר יטבתה.

גורי קיפוד מדברי, צילום אלה אגרא, רשות הטבע והגנים
גורי קיפוד מדברי, צילום אלה אגרא, רשות הטבע והגנים

אלה אגרא, מטפלת בחי בר יטבתה: "היה לנו ברור שהגורים עדיין בשלב בו הם צריכים לינוק ולא יכולים להתסדר לבד. קיבלנו הנחיות מבית החולים לחיות בר איך לטפל בגורים. היות וזה היה סוף השבוע והגורים צריכים לאכול כל שעתיים או שלוש לקחתי אותם לביתי לטיפול תכוף יותר.

תוכניות סוף השבוע בוטלו כדי שאוכל לתת את הטיפול הטוב ביותר לקיפודים. במהלך כל הסופ"ש הקיפודים קיבלו טיפול מסור, מקום חמים ומוגן ואוכל כל כמה שעות." גורי הקיפודים הועברו על ידי מתנדב לבית החולים לחיות בר בספארי בתקווה שאחרי המשך טיפול והתאוששות יוכלו לשוב לטבע.

צפו בסרטון שצילמה אלה אגרא:

קיפוד המדבר

חי לאורך אזורי מדבר ואזורים יבשים שונים לאורך צפון אפריקה וחצי האי ערב והוא נפוץ גם בישראל לאורך הנגב, ערבה ובקעת הירדן, אשר היא גבול תפוצתו הצפוני.
קיפוד המדבר עובר כ-5 עד 15 קילומטר בלילה בחיפוש מזון, ובמשך היום מסתתר מתחת לסלעים או במחילה. הוא אוכל כל ומתבסס בעיקר על חרקים כגון טרמיטים, נמלים וחיפושיות.

נתקלתם בחיה פצועה או נטושה, דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639* ואנו נגיע בהקדם ונעניק את הטיפול הטוב ביותר.

גורי קיפוד מדברי, צילום אלה אגרא, רשות הטבע והגנים
גור קיפוד מדברי, צילום אלה אגרא, רשות הטבע והגנים