לא מתוק בכלל - קיפוד מת מחטיף

26/07/2022

תיעוד קשה: קיפוד נמצא מת כשראשו בתוך שקית של חטיף שוקולד

קיפוד מת בקליק
קיפוד מת בקליק, צילם אבי גיליס

תיעוד קשה שהגיע לידי רשות הטבע והגנים על ידי אבי גיליס ממחיש שוב את המחיר הכבד שחיות הבר ממשיכות לשלם בשל פסולת ושאריות מזון שמקורן באדם ונזרקות או נשארות בשטח הפתוח.

בסרטון שצולם על ידי אבי גיליס באזור ים המלח רואים פגר של קיפוד כשראשו בתוך שקית חטיף שוקולד:

לא ברור אם הקיפוד מת בשל החנק מהשקית, אכילת שאריות החטיף או אחר אך מבחינת הקיפוד הדבר כמובן כבר לא משנה.

ברשות הטבע מציינים כי פסולת ושאריות מזון שנזרקות או נשארות בשטח הפתוח על ידי מטיילים ומבקרים לרגע פוגעות ואף גורמות למותן של חיות הבר. בין אם בשל חנק וסתימת מעיים, הילכדות ומצוקה או ממחלות או ליקויים גופנים אחרים שנגרמים להן מהמזון שאינו מיועד להן ומתאים לגופן. בתוך כך מזון שהושאר בשטח גורם לחיות הבר גם לאבד את היצר הטבעי שלהן בחיפוש אחר מזון טבעי שמותאם ובריא להן ובכך גם מייצר תלות לא רצויה וטבעית בין חיות הבר לאדם.

בתוך כך ברשות הטבע והגנים מציינים כי ה"חיבולנס", מערך הסיוע ופינוי חיות הבר לטיפול של רשות הטבע והגנים בסיוע מתנדבים רבים בכל הארץ, מספק בכל שנה מענה וטיפול לאלפי חיות בר, ביניהן מאות שנפגעות ממגוון סוגי פסולת ושאריות מזון שמקורם באדם והושארו בשטח.
כלל חשוב והכרחי כשיוצאים לטייל ובכלל בשטח הפתוח – לא משאירים פסולת ושאריות מזון בשטח אלא לוקחים אותן יחד עמכם עד לנקודת פחים מוסדרת ומכוסה. בכך שומרים על הטבע וחיות הבר.

האזינו לפודקסט בנושא קיפודים >>

 

צפו בסרטון: