פונו חיות בר מפינת החי העירונית בצפת בשל ליקויים בהחזקה וצער בעלי חיים

25/05/2022

במסגרת פעילות משותפת של רשות הטבע והגנים, משרד החקלאות, שוטרי מדור הגנת הסביבה של משטר ישראל ומדור הגנה על בעלי חיים במשרד להגנת הסביבה, פונו היום (25.5.22) מפינת החי העירונית של צפת מספר פרטים של חיות בר, מהסוג למור, בשל תנאי החזקה שלא הצליחו להבטיח את רווחתם כראוי.

למור לאחר האיסוף
למור לאחר האיסוף - צילום רשות הטבע והגנים

פינוי החיות מפינת החי בוצע לאחר ביקורת מטעם רשות הטבע והגנים ומשרד החקלאות, הגופים הממלכתיים בישראל האמונים על יישום חוק הגנת חיית הבר וצער בעלי חיים, וליקויים שנמצאו באופן הטיפול וההחזקה של החיות, שלא ניתן להם מענה ולא טופלו כיאות, דבר שעלול לפגוע ברווחת ובבריאות חיות הבר מהמין המדובר. זאת בשל העובדה כי מדובר בקיפופים אשר החזקתם מחייבת רמת ידע וטיפול גבוהים, לרבות מענה וטרינרי ייעודי.

הכלוב בו שהו הלמורים בפינת החי בצפת – צילום רשות הטבע והגנים

בין הליקויים שנמצאו: ליקויים בטיפול ובפיקוח הווטרינרי בפינת החי, ליקויים בהכשרת צוות מטפל, לכלוך, חוסר סדר, בעיות תקינות של כלובי החיות, חוסר באמצעים הנדרשים להחזקת החיות באופן התואם את צרכיהן, ליקויים בתזונת החיות ואי הסדרת היתרי החזקה של החיות בפינת החי כנדרש. כמו כן נרשמו ליקויים בשילוט במקום שאינו תאם למתחמי החזקת החיות השונים, דבר הפוגע בהיבטי ההסברה והחינוך שאמורים להיות בליבה של פינת חי ציבורית.

הקופים שפונו מפינת החי יועברו למתקנים אחרים, בעלי היתרים, ידע ויכולת מתאימים אשר באפשרותם להחזיק ולטפל בחיות הבר, שהחזקתם מורכבת יותר, בתנאי החזקה טובים ומתאימים.

איסוף הלמורים – צילום רשות הטבע והגנים

ברשות הטבע והגנים מציינים כי "בריאות ורווחת חיות הבר ושאר בעלי החיים בפינת החי קודמת לכל. ככל שעיריית צפת תשפר את תנאי ההחזקה והטיפול בפינת החי באמצעות השקעה בתנאי ההחזקה של החיות בהתאם לנדרש, בחינוך והסברה במקום ובשיפור המקצועיות של צוות המטפלים, לטובת בעלי החיים ולהנאתם של התושבים בעיר, תוך הקפדה על הסדרת כלל התנאים הנדרשים לכך, ישקלו גופי הרגולציה האמונים על החזקת בעלי חיים בשבייה להתיר המשך החזקת חיות בר במקום בהתאם לחוק וההיתרים הנדרשים. בתוך כך ככל שהמקום יעמוד בכל התנאים, אף תיבחן הרחבת מספר ומגוון החיות במינים מתאימים.

רשות הטבע והגנים ומשרד החקלאות מעודדים את פעילותן של פינות החי למען חינוך והסברה לשמירה על הטבע ובעלי חיים בפרט באופן ראוי התואם את צרכיהם. כל זאת חשוב להדגיש יש לעשות תחת היתרים כדין ובהתאם למדיניות המפורסמת לעניין".

הכלוב בו שהו הלמורים בפינת החי בצפת – צילום רשות הטבע והגנים

קטגוריות

דפים קשורים