משפחה בטיול הצילה אוח עיטי צעיר

01/08/2021

משפחה שהייתה בטיול בנחל גילבון זיהתה אוח עיטי צעיר במצוקה בזמן שהיו בטיול. המשפחה ראתה את האוח לאחר שעורבים מנקרים אותו והוא על הקרקע ללא יכולת לזוז. המשפחה לא יכלה להשאר אדישה ויצרה קשר עם מוקד רשות הטבע והגנים.

שחרור אוח עיטי צעיר - צילם גלעד גיא Naturewolf
שחרור אוח עיטי צעיר - צילם גלעד גיא Naturewolf

אוריה ואזנה פקח רשות הטבע והגנים: ״הגעתי ואספתי אותו במעיל שהיה לי ברכב. הוא היה נראה מיובש וחלש. באמצעות מתנדב חיבולס של רשות הטבע והגנים האוח הועבר לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי שם נבדק והובחן שהוא חלש ומיובש ללא שברים. לאחר טיפול בבית החולים לחיות בר הוא שוחרר אמש בלילה ביחד עם המשפחות שמצאו אותו בטיול והילדים המרותקים ששמרו על שקט עד שעף למרחב שבו ידוע לנו שיש קינון בשמורה בתקווה שימצא את קרוביו״.

האוח העיטי הוא מין אוח שתפוצתו העיקרית היא באירופה ובאסיה והוא דורס הלילה הגדול ביותר בישראל. כמו מרבית העופות הדורסים הגורמים המאיימים על אוכלוסייתו הם התחשמלויות, הרעלות, ציד וחמיסת קינים, הרס ושינוי בתי הגידול. מזונו של האוח מגוון ואינו בוחל כמעט בשום טרף. בין היתר הוא צד ארנבים, צבים, עופות קטנים וקיפודים.

שחרור אוח עיטי צעיר – צילם גלעד גיא Naturewolf

ברשות הטבע והגנים קוראים לציבור לדווח באמצעות מוקד רשות הטבע והגנים שמספרו 3639* על כל חיית בר שנמצאת פצועה או שרויה במצוקה על מנת שניתן יהיה לסייע לה.

במסגרת זאת רשות הטבע והגנים מפעילה יחד עם מערך מתנדבים ארצי את החי-בולנס, המסייע בהעברת חיות בר פצועות לבית החולים לחיות בר ומשם אחרי טיפול ושיקום חזרה לשחרור לטבע.

ירון שלף אב המשפחה המטיילת ממרום גולן:
״באמצע טיול ראינו אוח עיטי עם עורבים מעליו נראה שהוא זקוק לעזרה. לקחנו אותו איתנו התקשרתי למוקד רשות הטבע והגנים, אני מסתובב הרבה בשטח ידעתי שזה אוח עיטי ולכן חשוב שנעביר אותו לטיפול באופן מהיר. הילדים היו בהתרגשות אדירה ורצון להציל אותו. הוא נראה מאוד חלש התחושה הייתה שפגשנו אותו דקות לפני מותו. לפני שהוא עף הוא הביט בילדים כאילו אמר להם תודה ועף לדרכו. הילדים היו עייפים אבל הצליחו להחזיק מעמד עד לשחרור שהיה אמש ב22:00 בלילה. אני שמח מאוד שהצלחנו להציל אותו״

צפו בסרטון השחרור שצילם  גלעד גיא Naturewolf:

 

לכתבות נוספות >>