אוח ניצל בזכות אישה שיצאה לרוץ בבוקר ושמעה את זעקותיו

14/07/2023

אישה שיצאה לריצה בשעות הבוקר המוקדמות ליד הקיבוץ געתון שמעה צרחות, כשניגשה לראות במה מדובר ראתה אוח מסובך בגדר תיל כשמעליו חגים עורבים היא הזעיקה את רבש"צ הקיבוץ מתן צימרמן שפנה מיידית לחיבולנס של רשות הטבע והגנים ששלח למקום את עופר יעקב, פקח אזורי של רשות הטבע והגנים.

אוח לכוד בגדר, צילום: מתן צימרמן
אוח לכוד בגדר,, צילום: מתן צימרמן

עופר יעקב, פקח אזורי של רשות הטבע והגנים: "בעזרתו של מתן, רבש"צ הקיבוץ הגעתי לנקודה בה נתפס האוח בגדר התיל ונראה שהוא היה תקוע שם משעות לילה. האוח היה לחוץ מאוד ולקח כשעה להצליח להתקרב אליו מבלי לגרום לו לנזק נוסף, ולשחרר אותו מהתיל. לקחתי את האוח איתי, הוא קיבל מזון ושתיה וכעת מועבר לבית החולים לחיות בר בספארי להמשך טיפול.

צפו בסרטון שצילם מתן צימרמן:

מודעות של אזרחים הנתקלים בחיות פצועות או במצוקה ומדווחים לנו היא מצילת חיים עבור חיות הבר ואנו מודים לכל אזרח ואזרחית המסייעים לנו ומעדכנים אותנו במידת הצורך."

שוחרר האוח שהיה לכוד בגדר, צילום: מתן צימרמן
שוחרר האוח שהיה לכוד בגדר, צילום: מתן צימרמן

האוח העיטי הוא מין אוח שתפוצתו העיקרית היא באירופה ובאסיה והוא דורס הלילה הגדול ביותר בישראל. כמו מרבית העופות הדורסים הגורמים המאיימים על אוכלוסייתו הם התחשמלויות, הרעלות, ציד וחמיסת קינים, הרס ושינוי בתי הגידול. מזונו של האוח מגוון ואינו בוחל כמעט בשום טרף. בין היתר הוא צד ארנבים, צבים, עופות קטנים וקיפודים.

קטגוריות

דפים קשורים