חולץ אוח עיטי שעבר התעללות קשה ועיניו נתפרו

27/10/2020

שיתוף פעולה של רשות הטבע והגנים, משטרת ישראל ואזרח איכפתי הביא להצלת אוח עיטי במרכז הארץ.

אוח עיטי שעיניו נחפרו. צילם אור מילשטיין, רשות הטבע והגנים

אור מילשטיין, פקח רשות הטבע והגנים קיבל אמש דיווח  על אוח עיטי שנמצא על גג בית בכפר קאסם. הפקח בסיוע שוטר הגיעו אמש אל המקום וראו כי מדובר באוח עיטי שתפרו לו את העיניים.

אור יצר קשר עם שוטר מתחנת כפר קאסם, יחד הם נכנסו לכפר, איתרו את האוח הפצוע והעבירו אותו לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי להמשך טיפול.

האוח העיטי הוא מין אוח שתפוצתו העיקרית היא באירופה ובאסיה והוא דורס הלילה הגדול ביותר בישראל. כמו מרבית העופות הדורסים הגורמים המאיימים על אוכלוסייתו הם התחשמלויות, הרעלות, ציד וחמיסת קינים, הרס ושינוי בתי הגידול. מזונו של האוח מגוון ואינו בוחל כמעט בשום טרף. בין היתר הוא צד ארנבים, צבים, עופות קטנים וקיפודים.

ברשות הטבע והגנים קוראים לציבור לדווח להם באמצעות מוקד רשות הטבע והגנים שמספרו 3639* על כל חיית בר שנמצאת פצועה או שרויה במצוקה על מנת שניתן יהיה לסייע לה. במסגרת זאת רשות הטבע והגנים מפעילה יחד מערך מתנדבים ארצי את החי-בולנס, המסייע בהעברת חיות בר פצועות לבית החולים לחיות בר ומשם אחרי טיפול ושיקום חזרה לשחרור לטבע.

אור מילשטיין פקח רשות הטבע והגנים: ״ אני מודה לאזרח שדיווח לנו על האוח שעבר התעללות קשה. אני מקווה שנצליח לטפל באוח ולהשיבו לטבע בהקדם״.

קטגוריות

דפים קשורים