אות העיצוב הוענק למשרד ברויידא מעוז אדריכלות נוף

15/05/2018

רשות הטבע והגנים העניקה את פרס 'אות העיצוב' בקטגוריית אדריכלות נוף, למשרד ברויידא מעוז אדריכלות נוף במסגרת טקס "אות העיצוב" שהתקיים במוזיאון תל אביב זאת השנה ה-13

טקס אות העיצוב
טקס אות העיצוב

האות הוענק  על שני פרוייקטים : טיילת כביש 90 ים המלח, והמגוון הביולוגי פארק אריאל שרון.

טיילת כביש 90 ים המלח

השופטים נימקו את הזכייה כי ים המלח, המקום הנמוך בעולם, סובל שנים רבות מפגיעה נופית קשה עקב ניצול משאבי הטבע שבו. פרויקט טיילת כביש 90, תורם לשיקום קו חוף ים המלח ומנגיש אליו את הציבור, באדריכלות נוף איכותית, תוך שימוש בחומרים מתאימים לאזור קיצוני זה. פרויקט זה מהווה דוגמה לאפשרות שיקום האיכויות הטבעיות  והנופיות של "חבל ארץ" מיוחד זה.

המגוון הביולוגי פארק אריאל שרון

השופטים נימקו כי אדריכלות הנוף עוסקת בשנים האחרונות רבות בשיקום מערכות אקולוגיות טבעיות. "המגוון הביולוגי – פארק אריאל שרון", מהווה דוגמה מצוינת לפרויקט שנעשה באזור מופר לחלוטין, אשר באמצעות תכנון נוף איכותי, מחזיר לשטח מתחמים טבעיים מקוריים, מינים נדירים של צמחיה מקומית, בתי גידול לחים – המושכים אליהם ציפורים ובעלי חיים, הכול בשילוב ואיזון נכון עם מסלולי טיול לקהל הרחב

 

"אות העיצוב"

מוענק על מצוינות במסגרת תחרות אדריכלות ועיצוב שנתית, המתקיימת זאת השנה ה-13 ביוזמת עמותת אות העיצוב, עמותה ללא כוונת רווח, שמטרתה לקדם את התכנון והעיצוב בישראל, ליצור במה לאנשי המקצוע, השונים לדיון ולהערכה, ולקרב את הציבור בארץ לנושאי האדריכלות והעיצוב.

המטרה בהענקת "אות העיצוב" בתחום אדריכלות הנוף היא לעודד שיפור והתקדמות של תכנון הנוף בישראל, להרים על נס את חשיבותו כגורם משפיע מרכזי על איכות הסביבה והחיים של הציבור הרחב, ולחשוף בפניו את העשייה המבורכת בתחום אדריכלות הנוף תוך מתן הערכה לעבודות המצוינות הנעשות מידי שנה.

השנה לראשונה הפרס בתחום אדריכלות הנוף ניתן בשיתוף רשות הטבע והגנים, ובמסגרת זאת בין שופטי התחרות בקטגוריה זו נמנה האדריכל זאב מרגלית, מנהל אגף שימור ופיתוח ברשות הטבע והגנים, שגם התכבד להעניק את הפרס במסגרת הטקס.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים:  "רשות הטבע והגנים האחראית על ניהול הגנים הלאומיים ושמורות הטבע בישראל, הינה מהגורמים המובילים והמשמעותיים בישראל העוסקים בתחום אדריכלות הנוף ובמסגרת זאת הרשות מעסיקה משרדי תכנון נוף רבים . לתכניות הנוף הנעשות בתחומי אתרי הרשות בכל הארץ, יש ביטוי לכל תצורות הנוף האופייניות לישראל.  חלק מהעבודות שנעשו  לאורך השנים הפכו לסמלי נוף  המייצגים את נוף המורשת ודמותה של הארץ והם מקור לגאווה עבור רבים".

"אנו שמחים לקחת חלק בתחרות וכל יוזמה מבורכת שמקדמת את תחום אדריכלות הנוף כהוקרה לעוסקים בתחום ומתוך חשיבות ההתמקצעות בתחום זה".