השר פרץ בביקור בגן הלאומי ציפורי

02/06/2020

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ סייר היום באתר המורשת ׳ציפורי׳ בגליל התחתון. הסיור נעשה כחלק מסקירה של השר באתרי משרדו, יחד עם מנכ״ל המשרד מרדכי בניטה, מנהלת הגן הלאומי ציפורי והדרג המקצועי.

השר פרץ בביקור בגן הלאומי ציפורי
השר פרץ בביקור בגן הלאומי ציפורי, ביקור השר פרץ בגן הלאומי ציפורי

במהלך הסיור אמר השר, ״כדי לחבר את דור העתיד למורשת ולהיסטוריה של העם שלנו צריך לצעוד ברגליים. כל ילד וילדה עד כיתה ו׳ חייבים לבקר לפחות בחמישה אתרי מורשת״.

״מדינת ישראל מלאה באתרי מורשת, איפה שתדרוך תמצא אתר בו התהלכו אבותינו. חייבים לחבר את הדור הצעיר לאתרים האלו, ללמוד על המורשת ולהתחבר להיסטוריה ושרשרת הדורות של עמנו. ועושים את זה ברגליים כמו שעשינו היום. השאיפה שלי שכל ילד וילדה עד כיתה ו׳ יבקר בחמישה אתרי מורשת, לפחות. נבנה תכנית מסודרת לנושא כדי לחבר את הדור הבא.״

על רקע התפשטות נוספת בחלקים שונים ברחבי הארץ של נגיף הקורונה אמר השר, ״לא נותר הרבה זמן לשנת הלימודים, אתרי מורשת הם מרחבים פתוחים אשר אפשר לשמור בהן על הכללים בצורה טובה, זו הזדמנות פז לצאת ולטייל ועל הדרך גם להרוויח חיבור להיסטוריה שלנו״.

מנכ״ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין אמר,  ״אני חושב שנכון להשקיע בהכשרת דור משמרים חדש שיפעל לשימור אתרי המורשת לאלפיים השנים הבאות. אנחנו רואים את הציבור מגיע לאתרי המורשת, הגנים הלאומיים ושמורות הטבע ורואים חשיבות רבה לשמור על אתרים אלה ולהנגיש אותם למבקרים. אנו מצפים לשיתוף פעולה מלא עם השר ומשרד ירושלים ומורשת לקידום הנושאים״.

קטגוריות

גני שמורה קשורים