מזל טוב - רעיה שורקי היא המנכלית של רשות הטבע והגנים

09/05/2022

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, הודיעה היום (ב' 9.5.22) על מינויה של רעיה שורקי, לתפקיד מנכ"לית רשות הטבע והגנים – האישה הראשונה בתפקיד הבכיר ביותר בארגון .

רעיה שורקי
רעיה שורקי, רעיה שורקי - צילם יניב כהן

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, מודיעה היום (ב') על מינויה של רעיה שורקי, לתפקיד מנכ"לית רשות הטבע והגנים – האישה הראשונה בתפקיד

עם מנויה של שורקי, הסתיים תהליך של איתור באמצעות ועדה שבחנה עשרות מועמדים לתפקיד מנכ"ל רשות הטבע והגנים, הרשות הלאומית האמונה על שמירת הטבע והמורשת בישראל. בסופו של התהליך, המליצה הועדה לשרה על 3 מועמדים. השרה זנדברג שוחחה עם המועמדים והחליטה על מנויה של רעיה שורקי לתפקיד – מנויה יועבר לאישור הממשלה.

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג: "רעיה היא מנהלת מוערכת ומוכשרת, אשר התבלטה בכישוריה ובחזונה לרשות החשובה הזו. היא מכירה היטב את רשות הטבע והגנים על כל צדדיה וגווניה ותדע להתמודד עם האתגרים הרבים העומדים בפנינו. בעידן של משבר אקלים ומשבר אקולוגי מחריף, יש לנו חזון משותף להפוך את רשות הטבע והגנים לגוף המוביל בשמירת הטבע בישראל.

״אין לי ספק שרעיה היא האדם המתאים להוביל את השינויים הנדרשים ברשות הטבע והגנים, תדע לחזק ולהנגיש את הטבע והמורשת לכל יושבי הארץ, לחנך לאהבת הארץ ולשמירת המערכות הטבעיות בישראל. שמירת הטבע זו משימת חייה של רעיה, כפי שהוכיחה בכל תפקיד בו כיהנה בשלושת העשורים ברשות הטבע והגנים.

״אני גאה במיוחד שנפלה בחלקי הזכות למנות אישה ראשונה לתפקיד החשוב הזה, ואני מאחלת לה הרבה בהצלחה בהמשך ההגנה על האדם וטבע בישראל.

רעיה שורקי

החלה את דרכה ברשות הטבע והגנים ב-1990, כמנהלת שמורת עין אפק, התקדמה למנהלת מרחב כרמל, הייתה סגנית מנהלת מחוז צפון, יועצת מנכ"ל ושימשה כחברת הנהלה ומנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים.

מעל ל- 30 שנים בהן שורקי מקדמת את תחום שמירת הטבע והנגשתו לקהלים מגוונים. בכל תפקיד שהגיעה אליו, היתה המינוי הנשי הראשון, צמחה בתוך הארגון, התקדמה ורשמה הצלחה גדולה בכל תפקיד שביצעה.

רעיה שורקי מנכ״לית רשות הטבע והגנים:
"אחרי 32 שנה של עשייה בתחומי שמירת טבע וסביבה אני נרגשת וגאה לקבל את האמון שניתן לי על ידי השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ועובדי הרשות.
אתגרים רבים עומדים לפנינו בשמירה על טבע נוף והמורשת במדינה
ואני סמוכה ובטוחה שיחד נשכיל להוביל את הרשות להישגים בשמירה על הטבע והמורשת הייחודיים במדינת ישראל".

תגיות

קטגוריות