רעיה שורקי תמלא את מקומו של מנכל רשות הטבע והגנים

10/12/2021

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג תמנה את רעיה שורקי כממלאת מקום מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "מאחלת לה הצלחה בתפקיד ומצפה לתקופת עבודה פוריה למען האדם והטבע בישראל"

רעיה שורקי
רעיה שורקי, רעיה שורקי - צילם יניב כהן, רשות הטבע והגנים

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, הודיעה על כוונתה למנות את רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, כממלאת מקום מנכ"ל רשות הטבע והגנים. המינוי הועבר לאישור הממשלה, וייכנס לתוקף עם סיום כהונתו של המנכ"ל היוצא שאול גולדשטיין, ב-21 בדצמבר 2021.

מינויה של רעיה שורקי יהיה המינוי הנשי הראשון בתולדות רשות הטבע והגנים לתפקיד הבכיר ביותר בארגון. במקביל, מקודמת בימים אלו הקמת ועדת איתור לבחירת מנכ"לית או מנכ"ל קבוע/ה לרשות הטבע והגנים.

רעיה שורקי החלה את דרכה ברשות הטבע והגנים ב-1990, כמנהלת שמורת עין אפק, התקדמה למנהלת מרחב כרמל, הייתה סגנית מנהלת מחוז צפון, יועצת מנכ"ל ובתפקידה הנוכחי משמשת כחברת הנהלה ומנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות. סה"כ יותר מ-30 שנה של שירות ציבורי למען הטבע והציבור הישראלי.

רעיה שורקי היא מנהלת מוערכת ומוכשרת, שקידמה את תחום שמירת הטבע והנגשתו לקהלים מגוונים לכל אורך הקריירה הממושכת שלה ברט"ג.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "אני מודה לרעיה שורקי שנרתמה, לבקשתי, למילוי מקום מנכ"ל רשות הטבע והגנים בעת החשובה הזו. רעיה שורקי היא אדם שמשלב בין אהבה לטבע ואהבה לאנשים. בתפקידה כמנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, היא פגשה בישראלים כולם ודאגה ליצור קשר קרוב בינם ובין הטבע. רעיה מכירה היטב, מלפני ומלפנים, את רשות הטבע והגנים, כמו גם את אתגרי שמירת הטבע בישראל לאורך זמן. לכן, היא האדם הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון. אני מאחלת לה הצלחה בתפקידה, ומצפה לתקופת עבודה פוריה, למען האדם והטבע בישראל. תודה לשאול גולדשטיין על עשר שנים של עשייה, אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך".

ממלאת מקום מנכ"ל רשות הטבע והגנים המיועדת, רעיה שורקי: "שמירת טבע ומורשת הנה נר לרגלי ומהווה דרך חיים עבורי. בכוונתי למלא את תפקידי באחריות ובמסירות בעת הזאת, למען הארגון ועובדיו שאני חלק ממנו שנים רבות ולמען אזרחי המדינה, שמירת הטבע הנוף והמורשת בישראל. אני מודה למנכ"ל היוצא שאול גולדשטיין על עשור של עבודה משותפת, ולשרה להגנת הסביבה תמר זנדברג על האמון בי".

תגיות

קטגוריות