נעצרה סירת דיג לא חוקי בשמורת הבטיחה

12/06/2023

סירת דייג נתפסה בפעילות אכיפה של היחידה היחידה הימית בשמורת הטבע הבטיחה לאחר שנעה בשטח שמורה וביצעה דייג בתקופת הרבייה האסורה בדייג.

נעצרה סירת דיג לא חוקי
נעצרה סירת דיג לא חוקי

בסוף השבוע במהלך פעילות אכיפה של היחידה הימית ברשות הטבע והגנים תועדה סירת דייג מקצועית כשהיא נעה בשטח השמורה ופורסת רשתות בשמורת הבטיחה. הדייגים תועדו כשהם זורקים רשתות בשמורה בעונת הרבייה של דגי אמנון הגליל ( מושט).

נפתחה חקירה נגד החשודים. רשות הטבע והגנים תפעל לטפל בעבירות הקשות שנעשו. הסירה נתפסה.

נתקלתם בדיג לא חוקי דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639*

בקעת הבטיחה, המכונה גם בקעת בית צידה מאכלסת בית גידול לח ייחודי של מים מתוקים. שפכי הנחלים היורדים אל הכנרת מהגולן מגיעים אל הבקעה, נרגעים ויוצרים נוף מרגש של לגונות יפיפיות, בין צמחיית נחלים עבותה, ממש ג'ונגל על שפת כנרת.

השמורה מכילה את הלגונות מפורסמות של הזאכי (שפך המשושים-יהודיה) והמג'רסה (שפך נחל דליות) וכמובן נהר הירדן המצטרף גם הוא לחגיגה ומתחבר לכנרת בבקעת הבטיחה.

באביב 2021 הוכרזה השמורה הימית הבטיחה, לאחר שנים שהייתה רק מאושרת כשמורה. האכרזה תספק לטבע הגנה מפני פיתוח ופגיעה, ותאפשר לשמר בית גידול לח שאין שני לו בישראל.

הדיג בשטח השמורה אסור בכל צורותיו (חכות, רשתות, צלילה וכו'). כפי שהוזכר לעיל הסיבה לכך היא שבשפכי הנחלים מצויות נקודות הטלה של אמנונים, וחשיבותן עצומה.