בכל מקום שתעצרו יש חוויה שמחכה לכם

06/10/2022

חוגגים את סוכות בגנים הלאומיים ושמורות הטבע מצפון ועד דרום בחוויות לכל המשפחה במהלך ימי החג וחול המועד

סוכות כשרות בנבי סמואל - מירי אלטשולר רשות הטבע והגנים
סוכות כשרות בנבי סמואל - מירי אלטשולר רשות הטבע והגנים, סוכות כשרות בנבי סמואל - מירי אלטשולר רשות הטבע והגנים

רעיה שורקי מנכ"לית רשות הטבע והגנים: "ימי חג סוכות הם זמן אידיאלי לצאת אל הטבע ולבלות בחיק המשפחה והחברים – רשות הטבע נערכת לכ-1.8 מיליון מבקרים בחגי תשרי בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע. צאו ליהנות ממגוון פעילויות, סיורים, הדרכות, מופעי אמנים ותערוכות בשלל האתרים ברחבי הארץ"

חג הסוכות וימי חול המועד מהווים הזדמנות מצוינת לבלות עם המשפחה והחברים בגנים הלאומיים ושמורות הטבע, המנוהלות על ידי רשות הטבע והגנים וליהנות משלל פעילויות חגיגיות לכל המשפחה בחיק הטבע והמורשת במזג אוויר נעים עם פתחו של הסתיו. כמדי שנה רשות הטבע והגנים נערכת לקליטת מאות אלפי המטיילים במהלך ימי החג וחול המועד באתרים הרבים מצפון ועד דרום ונערכה בהתאם גם עם הארכת שעות הפעילות בימי החג במגוון האתרים על מנת לאפשר למטיילים לפרוש את זמן הביקור לאורך זמן ארוך יותר ובכך להעצים את חווית הביקור.

במסגרת זאת המבקרים במבחר גנים לאומיים יוכלו ליהנות ממופעי "נושמים תרבות" בשיתוף מפעל הפיס, ללא תשלום נוסף עם נבחרת להטוטנים, אומני קרקס, שחקנים, נגנים, זמרים ועוד. האומנים יהיו פרושים במספר נקודות בגנים הלאומיים ויופיעו בזמנים מוגדרים במהלך שעות הביקור.

בנוסף המבקרים יוכלו ליהנות מחגיגת מסיק זיתים בגן הלאומי ציפורי, חגיגת אבירים במבצר בגן הלאומי כוכב הירדן, פעילות מוזיקלית בין מערות בגן הלאומי בית שערים, מופעי אמנים בגן הלאומי אפולוניה ובגן לאומי בית גוברין, פסטיבל מחול אתני בגן הלאומי ממשית ופעילות ססגונית לכל המשפחה בגן הלאומי מבצר יחיעם.

במהלך ימי החג יוכלו המבקרים לבקר גם בתערוכת "השתקפות האידאה" של אמן הגרפיטי פילפלד בגלריית הפעמון שבגן בלאומי בית גוברין, ליהנות ולקחת חלק בתחרות פיסול בחול בגן הלאומי חוף פלמחים, מופעי תרבות בגן הלאומי מגדל צדק, ערב תצפיות כוכבים בגן הלאומי השומרוני הטוב, עפיפונים של ברכה בגן הלאומי הר גריזים, חוויות ליליות קסומות ובלתי נשכחת בגן הלאומי בית שאן ולגלות את ההיסטוריה בכפר היהודי בגן הלאומי כורזים באמצעות חפירות ארכאולוגיות והדרכות לילדים.

כמו כן, יוצעו למטיילים הדרכות מקצועיות של מורי דרך בשיתוף משרד התיירות בעשרות גנים לאומיים ושמורות טבע שיעשירו עוד יותר את חוויות הביקור של המבקרים באתרים. ההדרכות תהיינה ללא תשלום נוסף וללא צורך ברישום מראש להדרכה. מומלץ לעקוב אחר הפעילויות הללו ורבות נוספות באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים ובעמודי הרשתות החברתיות של הרשות.

סוכה בעין פרת אמרה סלהו רשות הטבע והגנים, סוכה בעין פרת אמרה סלהו רשות הטבע והגנים

במסגרת זאת, רשות הטבע והגנים תציב למעלה מ-70 תחנות מידע והסברה בסיוע המשרד להגנת הסביבה בכניסה למסלולי הטיול המבוקשים במגוון שמורות וגנים לאומיים שלא בתשלום ברחבי הארץ, בהן המטיילים יוכלו לקבל הדרכה והכוונה למסלולי הטיול, תזכורת על כללי הטיול הבטוח ומידע על ערכי הטבע, הנוף והמורשת באזור. כמו כן, יחולקו למטיילים שקיות לאיסוף האשפה בדרך. מידע מפורט על תחנות המידע וזמני פעילות באתר האינטרנט של הרשות.

לאור מספר הרב של המטיילים הצפוי בשמורות הטבע והגנים הלאומיים רשות הטבע והגנים ממליצה למטיילים לשריין את מקומם ברישום מוקדם מראש לביקור באתרים במועד המתאים על מנת להבטיח את כניסה לאתר. פרטים מלאים על שעות הביקור בכל אתר באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

בתוך כך, רשות הטבע והגנים הציבה סוכות כשרות בכל האתרים קולטי הקהל לרווחת המבקרים כדי לאפשר קיומה של מצוות הישיבה בסוכה גם במהלך טיול בחיק הטבע.

כמו כן, לאלו שיבחרו ללון תחת כיפת השמים באחד מחניוני הלילה שרשות הטבע והגנים מפעילה מחכה לינה וחוויה ייחודית של מיליון כוכבים בחיק משפחה וחברים.

לדברי רעיה שורקי מנכ"לית רשות הטבע והגנים: "חגי תשרי מבשרים עמם רוח חדשה של התחדשות, ואופטימיות עם בוא הסתיו. ימי חג סוכות הם זמן אידיאלי לצאת אל הטבע ולבלות בחיק המשפחה והחברים וליהנות ממגוון פעילויות, סיורים, הדרכות, מופעי אמנים ותערוכות בשלל האתרים ברחבי הארץ הודות לשיתוף הפעולה המצוין עם משרד התיירות ומפעל הפיס. רשות הטבע נערכת לכ-1.8 מיליון מבקרים בחגי תשרי בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע. עובדי הרשות נערכו בגנים הלאומיים ובשמורות בטבע והקימו סוכות כשרות בכל הגנים לרווחת המבקרים. אנא שמרו על ניקיון ארצנו ודאגו לקחת איתכם את האשפה, תוכלו לנצל את ההזדמנות ולקבל החלטה סביבתית לשנה החדשה ולעבור לשימוש בכלים רב פעמיים בטבע. עובדי ומתנדבי רשות הטבע והגנים מצפים לבואכם. חג סוכות שמח וטיול בטוח ומהנה.

למידע נוסף לחצו כאן >>

תגיות

קטגוריות