רט"ג ומג"ב בפעולה: נתפס חשוד בצייד לא חוקי ובהחזקת חיות בר

29.01.2019

בפעילות משותפת של רט"ג ומג"ב נתפס חשוד שבביתו נמצאו 4 חוגלות, 2 חוחיות, 14 תורים ובשר צבי שניצוד.

צילום: רשות הטבע והגנים ודוברות המשטרה

הבוקר, בפעילות אכיפה משולבת של כוחות מג"ב, המחוז הצפוני של משטרת ישראל ופקחי רשות הטבע והגנים, נתפס חשוד בשנות ה-50 לחייו מירכא שבצפון, שעסק על פי החשד בצייד לא חוקי ובהחזקה אסורה של חיות בר. בביתו של החשוד נמצאו 4 חוגלות ,2 חוחיות ו-14 תורים, שהוחזקו בניגוד לחוק, יחד עם בשר של צבי שניצוד.

החשוד נחקר בנושא על ידי פקחי רשות הטבע והגנים והמשטרה ובהמשך צפויים להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות אלו.

צילום: רשות הטבע והגנים ודוברות המשטרה

אמנה משותפת

פעילות אכיפה זו היא פרי נוסף של האמנה המשותפת שנחתמה לאחרונה בין רט"ג למג"ב למען צמצום עבירות הצייד הלא חוקי בישראל שפוגעות בטבע ובסביבה. במסגרת זאת הוקמה יחידת מודיעין מיוחדת ומשותפת שמטרתה לפעול כנגד עברייני צייד. מאז הקמתה לפני מספר חודשים, כבר נרשמו מספר רב של פעילויות אכיפה משותפות מוצלחות שסייעו בתפיסת עבריינים ובצמצום הצייד הלא חוקי.

ברט"ג מציינים כי תופעת הצייד הלא חוקי פוגעת בטבע היפה של ישראל ובחיות הבר, תוך התעללות אכזרית בחיות. שיתוף הפעולה עם משטרת ישראל ומג"ב נועד בעיקרו כדי לצמצם את התופעה האסורה והאכזרית הזו.

בתוך כך, רק לפני מספר ימים נתפסו על ידי פקחי רט"ג ומג"ב שלושה חשודים בצייד לא חוקי באזור משמר הירדן שבגולן, כאשר ברכב שבו נסעו נמצאה צביה שככל הנראה לכדו החשודים לאחר שדרסו אותה עם רכבם. הצביה שוחררה בעקבות פעילות האכיפה המוצלחת חזרה לטבע לאחר שנבדקה ואילו החשודים צפויים לעמוד לדין בגין עבירות צייד לא חוקי.

קטגוריות