הוחרמו תוכים מחנות חיות

10/01/2019

רשות הטבע והגנים החרימה עשרות תוכים שהוחזקו בחנות חיות בתנאים קשים.
בעקבות חשד לעבירות של צער בעלי חיים, פקחי רשות הטבע והגנים ומשרד החקלאות, בשיתוף גופי אכיפה, החרימו עשרות תוכים מחנות חיות בחיפה.

קרדיט צילום: משרד החקלאות

בעקבות תלונות ופעולות אכיפה שביצעו גורמי אכיפה שונים כנגד סחר בלתי חוקי בבעלי חיים, נציגי השירותים הווטרינריים ומפקחי יחידת הפיצו"ח – יחידת הפיקוח על הצומח והחי במשרד החקלאות, בשיתוף רשות הטבע והגנים, ערכו ביקורת בחנות חיות הממוקמת בלב העיר חיפה.

במקום הוחרמו כ-40 תוכים שהוצעו למכירה בעקבות חשד לביצוע עבירות צער בעלי חיים. התוכים הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות, לאחר שנמצאו בחנות בתנאים קשים, ביניהם: צפיפות בכלובים, חוסר טיפול ווטרינרי, החזקת בעלי החיים וסחר בהם שלא כחוק.

עיריית חיפה, המשטרה, רשות המיסים וחברת חשמל היו שותפות גם כן לפעילות המבצעית.

לפני פעילות זו התקיים דיון, בהובלת פרקליטות מחוז צפון ובשיתוף כלל הגורמים, מכיוון שעל אף החרמת בעלי החיים, הביקורות והקנסות שכבר הוטלו על הבעלים בעבר, המעשים חזרו על עצמם והסחר עודנו קיים. על כן, החליטו הגופים לצאת היום בשיתוף פעולה הדוק ולפעול במטרה להגן על בעלי החיים.

בביקורת שנערכה במקום, נמצאו 38 תוכים שחיו בצפיפות ולא קיבלו כל טיפול ווטרינרי. נוסף על כך, התברר כי בעלי החנות אינם מחזיקים בתעודות המתעדות את מצבם הרפואי של בעלי החיים וכי החזקתם לא נעשתה כנדרש בחוק. כמו כן, נמצאו במקום שני כלבים שהוחזקו במקום ללא חיסונים ורישיון כנדרש.

הזוג, בעלי החנות, ששהו במקום בעת הפעילות, נלקחו לחקירת משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים.

"מניעת בדיקה וטיפול רפואי מבעלי חיים הם בגדר עבירה על חוק צער בעלי חיים. במקרה זה, בעלי החנות לא נרתעו מהמהלכים שננקטו כנגדם בעבר. לכן, שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים היה כה חשוב", הדגישה ד"ר דגנית בן דב, הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר. "אנו מקווים כי המשך ההליך המשפטי כנגד השניים יביא לסיום הפרשייה".

אורי ליניאל, ראש תחום החזקה וסחר בחיות בר ברשות הטבע והגנים הוסיף כי "על פי חוק הגנת חיות הבר, סחר בחיות בר מוגדר כעבירה על החוק, אלא אם כן נעשה בהיתר רשמי ומוסדר מטעם רשות הטבע והגנים. אנו פועלים יחד עם כל גורמי האכיפה על מנת לצמצם לחלוטין תופעות אסורות אלה".

קטגוריות

דפים קשורים