פותחים את החופים

19.05.2020

רשות הטבע והגנים תפתח החל ממחר ,יום רביעי, את חופי הרחצה בגנים הלאומיים ואת שמורת האלמוגים באילת

גן לאומי חוף פלמחים - צילום אמיר חן ​ גן לאומי חוף פלמחים - צילום אמיר חן ​

חופי הרחצה שייפתחו הם בגנים הלאומיים אכזיב, בית ינאי, פלמחים ואשקלון. שמורת האלמוגים תיפתח אף היא לביקורי מטיילים ופעילות צלילת שנורקלים. פתיחת החופים מתבצעת בהתאם להנחיות משרדי הבריאות והפנים.
רשות הטבע והגנים תמשיך לפעול מול משרד הפנים לקבלת אישור לפתיחת שמורת טבע חוף הבונים.

החל ממחר (יום רביעי, 20 במאי 2020) נפתח לרחצה את חופי הים  שבגנים הלאומיים: אכזיב, בית ינאי, פלמחים ואשקלון. כמו כן תיפתח שמורת האלמוגים לביקורי מטיילים ופעילות צלילת שנורקלים. הפתיחה והרחצה הן בהתאם להנחיות משרדי הבריאות והפנים.
גן לאומי נוסף שייפתח עתה מעבר לכ-40 גנים לאומיים ושמורות טבע שנפתחו למבקרים עד כה הוא הגן הלאומי הר גריזים בתיאום עם המנהל האזרחי.

הכניסה לאתרים: הגן הלאומי אכזיב, שמורת האלמוגים והגן הלאומי הר גריזים מותנית ברישום והזמנה מראש לביקור דרך אתר רשות הטבע והגנים בדומה לשמורות ולגנים הלאומיים שנפתחו עד כה בצל הקורונה. לעומת זאת, לביקור בחופי הים שבאתרים בית ינאי, פלמחים ואשקלון לא יידרשו רישום תיאום מראש.

הדגשים לקהל הרוחצים יהיו להקפיד על מרחק של 2 מטר בין מקבצי רוחצים (קבוצה או משפחה עד 6 נפשות) ועטיית מסיכות אלא אם כן משרד הבריאות מנחה אחרת בשל עומסי החום. כמו כן לא יותרו לשימוש מקלחות במבנים סגורים אלא רק מקלחות פתוחות.

ברשות הטבע והגנים מדגישים כי הרחצה תותר רק בשעות הפעילות של שירותי ההצלה בחופים בהתאם לזמנים המפורטים באתר רשות הטבע והגנים. כניסה לים בשעות בהן אין שירותי הצלה – אסורה ומסוכנת.

בתוך כך אנו שבים ומזכירים כי שהייה בחשכה ולינה בחופי בית ינאי, פלמחים אשקלון, אסורה ולא תותר עד להודעה חדשה.

👈🏼  הקישו כאן לפרטים ולרשימת כל האתרים שנפתחו למטיילים >>

תגיות

קטגוריות

דפים קשורים