מבצע נרחב של היחידה הימית ברשות הטבע והגנים לאכיפת איסור הדייג

11/06/2022

במבצע נרחב של היחידה הימית ברשות הטבע והגנים לאכיפת איסור הדייג בעונת הרבייה ואיסור נסיעה על חופי הים , נבדקו 62 דייגים מתוכם 19 נחקרו כחשודים בעבירות דיג ותועדו 14 כלי רכב שנסעו על חוף הים בניגוד לחוק כמו כן הוצאו מהמים שתי רשתות דיג נטושות.

מבצע אכיפת דיג - היחידה הימית של רשות הטבע והגנים
מבצע אכיפת דיג - היחידה הימית של רשות הטבע והגנים

בסוף השבוע האחרון ערכו ברשות הטבע והגנים בשיתוף גורמי אכיפה נוספים בהם יחידת השיטור הימי לכיש ושוטרי מדור הגנת הסביבה של משטרת ישראל, מבצע ארצי רחב היקף לאכיפת האיסור על הדייג בעונת הרבייה של הדגים ואיסור נסיעה על חופי הים.

המבצע נערך מחופי אכזיב בצפון ועד חופי אשקלון בדרום עם כוחות בים, ביבשה ומסוק.
במהלכו נבדקו למעלה מ-30 כלי שייט , נחקרו 11 חשודים בעבירות דיג שונות, תועדו כ-20 כלי רכב שנסעו על חוף הים בניגוד לחוק, ניתנו 3 ברירות משפט על עבירות שונות בשמורות טבע לאורך החוף ונתפסה והוצאה מהים רשת עמידה גדולה שהונחה בניגוד לחוק.

מבצע זה נערך בתקופת האיסור על הדייג באזור הים התיכון החלה בחודשים מאי ויוני (מה-1.5.22 ועד ה-30.6.22). לפיכך, בתקופה זו חלות מגבלות משמעותיות על הדיג בחופי הים התיכון, במטרה להבטיח תהליך רבייה תקין וסדיר של הדגים בים התיכון ושמירה על משאב הדגה.

בתוך כך, בימים אלו מתחילה עונת הטלת צבות הים בחופי ישראל וישנה חשיבות רבה עוד יותר לאכיפת איסור הנהיגה על החופים למען שמירת הסביבה החופית ומניעת פגיעה בקיני הביצים המוטלות . זאת כמובן בנוסף לשמירה על בטיחות הרוחצים והשוהים בחופים.

לדברי יגאל בן ארי, מנהל היחידה הימית ברשות הטבע והגנים: "עונת הרבייה מהווה כלי מרכזי בניהול ממשק הדייג בישראל ומשפיע באופן ישיר על בריאותו ושגשוגו של בית הגידול הימי ועל שלל הדיג בשנים הבאות .פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים ימשיכו לאכוף בנחישות את איסור הדייג בעונת הרבייה עד סוף חודש יוני. אנחנו שמחים לראות שרוב ציבור הדייגים מגלה הבנה ושומר על החוק מתוך הבנת החשיבות של שמירה על עונת הרבייה ללא דיג".

צפו בתמונות: