עוף דורס ניצל בזכות עירנות של רוכב אופניים בירקון

25/10/2022

זרון סוף נמצא תלוי מעל נחל הירקון על ידי אזרח שמצא אותו בזמן שרכב על אופניים לעבודה.

דיווח של יבגני גראטוול, רוכב האופניים, למוקד רשות הטבע והגנים הציל את חייו של הזרון.

זרון סוף
זרון סוף, צילם עופר שדה מתנדב רשות הטבע והגנים

מתנדבי חיבולנס של רשות הטבע והגנים הגיעו למקום, וחיפשו את הזרון באמצעות המיקום ששלח יבגני למוקד, יחד עם הנחיות מיבגני בזמן אמת.

יעל שדה מתנדבת חיבולנס של רשות הטבע והגנים:
״לאחר חיפושים של כשעה, מצאנו את הזרון תלוי על חוט דיג מעל הנחל. במבט ראשון חשבנו שהוא מת, אבל לפתע הזיז את הכנף. באותו רגע זינקתי למים עם מספריים, שחיתי עד אליו, גזרתי את חוט הדיג ושיחררתי את הזרון. הזרון היה תשוש לגמרי, ולאחר החילוץ קיבל בביתי עזרה ראשונה. תוך זמן קצר נאסף על ידי אהרון שחר, מתנדב חיבולנס, לבית החולים לחיות בר בספארי ברמת גן. מרגש כל פעם מחדש לדבר עם אזרחים שכל כך אכפת להם מחיות הבר, ולסייע לחיות שנזקקות לעזרה״.

יבגני גראטוול מגיע לעבודה ברכיבה על אופניים מידי פעם. לדבריו הוא מעולם לא עצר להסתכל על הירקון דרך סבך. הפעם משהו משך אותו לשם, והופתע מאוד מהמחזה שנגלה לעיניו.

צפו בסרטון שצילם עופר שדה:

הזרון הגיע אל בית החולים של רשות הטבע והגנים והספארי במצב כללי חמור כשהוא סובל מהיפותרמיה, חלש ומיובש. בנוסף נראה פצע בכנף באיזור מפרק כף היד. פצעו כה עמוק עד שהרקמות נחשפו והתגלה גם קרע בגיד. הוא קיבל טיפול תומך שכלל חימום, נוזלים, ויטמינים, שיכוך כאבים ואנטיביוטיקה. הפצע חוטא וטופל בצורה מקומית. הוא נמצא כרגע במעקב צמוד כדי לראות אם הפצעים יסגרו מעצמם או שידרש ניתוח. בבית החולים לחיות בר מקווים שהזרון יחלים במהרה ויוכל לשוב לטבע.

צילום ים סיטון, מטפלים בזרון, צילום ים סיטון

זרון סוף הוא דורס יום שחולף וחורף בישראל, וניזון מהחי במים מתוקים: עופות מים, ציפורי שיר, דגים ודוחיים.

זרון סוף – עופר שדה מתנדב רשות הטבע והגנים, זרון סוף - צילם עופר שדה מתנדב רשות הטבע והגנים

 

נתקלתם בחיית בר במצוקה? דווחו למוקד רשות הטבע והגנים בטלפון 3639*

קטגוריות

דפים קשורים