הזאב התגעגע לטבע

25/04/2021

לאחר פציעה קשה ביותר שסיכנה את חייו וטיפול ארוך של שלושה חודשים הושב הזאב לטבע.

שחרור הזאב לטבע - צילם דורון ניסים
שחרור הזאב לטבע - צילם דורון ניסים, שחרור הזאב לטבע - צילם דורון ניסים

זאב שנמלט מניסיון ציד נתפס בגדר יישוב ונפצע קשה מאוד, ניצל בזכות חילוץ וטיפול פקחי רשות הטבע והגנים לאחר טיפול מורכב שנמשך 3 חודשים בבית חולים לחיות בר הושב לטבע.

זאב שנמלט ככל הנראה מניסיון ציד נפצע קשה מאוד ליד ישוב פארן כאשר נלכד בגדר הישוב תוך כדי המנוסה. הזאב נפצע בצווארו מגדר תלתלית שחתכה את צווארו חולץ על ידי שני פקחי רשות הטבע והגנים והובהל לבית חולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי.

פקחי רשות הטבע והגנים ראו כי הזאב פצוע במצב קשה מאוד אך הוא עדיין מסוכן לאדם כשפיו חשוף, בזהירות הם הסתירו את פניו על מנת להרגיעו ולשחרר את הגדר מצווארו. הזאב הובהל לבית חולים לחיות בר במהירות שם אובחן כסובל מחתך עמוק בצוואר, הזאב הוכנס לניתוח בו הפצעים טופלו ונסגרו ע״י הוטרינר ניצן אדם. אובחן כי הוא סובל מחתך עמוק בצוואר. לאחר סדרת צילומי רנטגן התברר כי במזל לא נפגעו איברים פנימיים.

הזאב הורדם לצורך ניתוח שנמשך כשעתיים במהלכו תפר ד"ר ניצן אדם וטרינר בבית החולים את השרירים תת העור והעור לגופו הוחדרו נקזים כדי לאפשר לדלקת ולנוזלים לצאת החוצה. הזאב קיבל אנטיביוטיקה לוריד, תרופות לשיכוך כאבים ותרופות הרגעה.

זאב פצוע אורן פריטל רשות הטבע והגנים, זאב פצוע - צילם אורן פריטל רשות הטבע והגנים
טיפול בזאב הפצוע – אורן פריטל רשות הטבע והגנים, טיפול בזאב הפצוע - צילם אורן פריטל רשות הטבע והגנים

הערב לאחר שלושה חודשים של טיפול והחלמה הושב הזאב בריא לטבע.

שחרור הזאב לטבע, שחרור הזאב לטבע - צילם דורון ניסים

 

מצאת חיית בר פצועה או במצוקה דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639*

קטגוריות