נחל תבור: מסלול תצפית קליל ומעגלי מעל נחל תבור

מאת: רחל אשכול 07.03.2022

מסלול מעגלי נהדר, המיועד במיוחד למשפחות עם ילדים או מטיילים מבוגרים שרוצים ליהנות מהפריחה והטבע היפהפה של נחל תבור - ללא המאמץ של הירידה לנחל והעליה התלולה. ויש גם אפשרות לפיקניק מול נוף מנצח

נחל תבור קניון הבזלת - מובייל.jpg נחל תבור קניון הבזלת
נחל תבור
פנורמה הר תבור צילם מוחמד מסאלחה - אבו רמזי

מספר מפת סימון שבילים

מספר מפת סימון מסלול: 3


משך ואורך המסלול

אורך המסלול: 2 ק"מ


משך המסלול: כשעה וחצי


דרגת קושי ואופי הטיול

דרגת קושי ואופי המסלול: קל, מעגלי


 


 


 


מוקדי עניין

מוקדי עניין: תצפיות נוף, פריחות


כללי טיול בטוח

תכנון – למדו מראש את אופי המסלול, אורכו, דרגת הקושי שלו, דרכי הגישה והציוד הנדרש. התאימו את מסלול הטיול לגיל המטיילים ולכושרם הגופני.


מפה – למדו מראש את המסלול וצאו לשטח מצוידים במפת טיולים וסימון שבילים של אזור הטיול.


אור – תכננו את הטיול שיסתיים בטרם חשכה. אם נקלעתם לחשכה עצרו במקומכם, הישארו בציר הטיול והזעיקו סיוע בטלפון.


שיקול דעת – לכו אך ורק בשבילים מסומנים. ותרו על הטיול בימי שרב ובימים שבהם קיימת סכנת שיטפונות.


ציוד – הצטיידו בכמות מספקת של מים ומזון, לבוש מתאים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וטלפון נייד עם סוללה טעונה.


עדכון  עדכנו את הקרובים לכם בפרטי המסלול המתוכנן. השאירו הודעה על חלון הרכב ובה פרטים על המסלול שלכם, מס' טלפון מספר המשתתפים בקבוצה ולוח זמנים משוער.


טבע  שימרו על הטבע ואל תשאירו עקבות בשטח. קחו את הפסולת עמכם לבל תגרום נזק לבעלי חיים. שימרו מרחק מחיות הבר ואל תאכילו אותן.


כניסה עם כלבים – במידה ומותרת כניסת כלבים לשמורה, עליהם להיות קשורים ברצועה. אין להניח לכלבים לשוטט חופשיים.


אנחנו כאן בשבילכם! 3639*


שעה וחצי גג. זה כל מה שיידרש מכם כדי להתענג על הנופים הפנורמיים ועל הפריחות הצבעוניות של אזור נחל תבור. וכל זאת, מבלי לרדת מטה אל עומק האפיק ומבלי לטפס בחזרה בעלייה התלולה, שממתינה למטיילים לקראת סיום המסלול. בקיצור, זהו טיול קלאסי למשפחות עם ילדים קטנים או עבור מטיילים מבוגרים שמעוניינים במסלול קליל.

איך להגיע

נכנסים לקיבוץ גזית דרך השער הראשי (הגעה מכביש 7276), חוצים את הקיבוץ ומחנים בחנייה המוסדרת של מסלול נחל תבור.

נקודת מוצא: כ-500 מטרים צפונית־מזרחית לקיבוץ גזית.

נקודת סיום: בנקודת המוצא

הערות

שימו לב: לאחר ימי גשם, המסלול עלול להיות בוצי.

תיאור המסלול

לאחר שיצאתם מהרכב וחילצתם עצמות – יוצאים לדרך. שביל בסימון אדום ייקח אתכם מזרחה בירידה מתונה. לאחר כ-500 מטרים תפגשו בנווה אלעד, מצפור שהוקם לזכרו של אלעד ליטווק ז"ל, בן קיבוץ גזית. במקום תמצאו שולחנות פיקניק מול הנוף, עם נוכחות יפה במיוחד של הרי עבר הירדן במזרח. אנא הקפידו לקחת עמכם את האשפה בסיום הפיקניק.

מכאן ממשיכים עם הסימון האדום, שלאחר כ-250 מטרים פוגש בשביל בסימון ירוק הפונה שמאלה (מזרחה). מכאן עלו על השביל הירוק, השומר על קו הגובה – ועל הנופים המלווים אותו. אם הגעתם בחורף או באביב, תגלו לצד הדרך פריחות נהדרות בשלל צבעים.

לאורכו של השביל, בצד השמאלי (המערבי), תלווה אתכם גדר של פרדס ושדרת ברושים. מימין, לאורך השביל, ניבט במלוא הדרו הנוף של נחל תבור וסביבתו. בהמשך, מגיע השביל אל מצפור ע"ש אורן ליפשיץ ז"ל, בן קיבוץ גזית שנפל במלחמת לבנון השנייה. כאן ממתינה לכם תצפית מרהיבה לעבר נחל תבור וקניון הבזלת המפורסם שלו, כמו גם לכיוון רמת סירין וטורבינות הרוח שמנקדות אותה.

בהמשך פונים שמאלה (מערבה) בשביל בסימון כחול, בצמוד לשדרת הברושים. מרחוק תבחינו בשתי ברכות חמצון לטיפול בשפכים. בהמשך יתגלה לעין הר תבור, שאי אפשר לטעות בצורתו הכיפתית.

השביל מתפתל עד שהוא פוגש שביל 4×4 המסומן בשחור. כאן פונים שמאלה (דרומה) ולאחר כ-50 מטרים עולים על הסימון אדום, שאיתו ממשיכים דרומה עד לנקודת המוצא החנייה.

איך להגיע?
כתבו בוויז: קיבוץ גזית

המידע הנמסר כאן הוא בגדר המלצה לטיול בלבד. השימוש במידע הוא באחריות המטייל ועל דעתו בלבד. מומלץ לבדוק לפני כל טיול את תחזית מזג האוויר ואת המבזקים באתר רשות הטבע והגנים, ניתן ליצור קשר עם המוקד הטלפוני בכל יום עד השעה 16:00 בטלפון 3639*.