עין בוקק, המסלול הקצר - המלצה למסלול טיול בשמורת טבע מדבר יהודה

מאת: יעקב שקולניק, יעל לרנר 01.12.2019

בין ערד לחלקו הדרומי של ים המלח חבוי מסלול טיול קסום במיוחד לנאת מדבר קרירה ויפה - עין בוקק, שבו תוכלו ליהנות מנחל זורם, מעיינות, שפע צמחיית נחלים, והכי חשוב- טיול קצר של שעתיים קרירות המתאים גם לימי קיץ חמים!

נחל_בוקק_-_יעקב_שקולניק.JPG נחל בוקק. צילום: יעקב שקולניק
עין בוקק. צילום: גזית אגסי, רשות הטבע והגנים

מספר מפת סימון שבילים

: 11

משך ואורך המסלול

אורך המסלול: כ-3.5 ק"מ


משך המסלול: כשעתיים


דרגת קושי ואופי הטיול

מסלול קווי (הלוך ושוב), בדרגת קושי קלה


מוקדי עניין


  • נחל בוקק ועין בוקק

  • מעיינות ונביעות

  • צמחיית נחלים

  • מפל


כללי טיול בטוח

תכנון – למדו מראש את אופי המסלול, אורכו, דרגת הקושי שלו, דרכי הגישה והציוד הנדרש. התאימו את מסלול הטיול לגיל המטיילים ולכושרם הגופני.


מפה – למדו מראש את המסלול וצאו לשטח מצוידים במפת טיולים וסימון שבילים של אזור הטיול.


אור – תכננו את הטיול שיסתיים בטרם חשכה. אם נקלעתם לחשכה עצרו במקומכם, הישארו בציר הטיול והזעיקו סיוע בטלפון.


שיקול דעת – לכו אך ורק בשבילים מסומנים. ותרו על הטיול בימי שרב ובימים שבהם קיימת סכנת שיטפונות.


ציוד – הצטיידו בכמות מספקת של מים ומזון, לבוש מתאים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וטלפון נייד עם סוללה טעונה.


עדכון  עדכנו את הקרובים לכם בפרטי המסלול המתוכנן. השאירו הודעה על חלון הרכב ובה פרטים על המסלול שלכם, מס' טלפון מספר המשתתפים בקבוצה ולוח זמנים משוער.


טבע  שימרו על הטבע ואל תשאירו עקבות בשטח. קחו את הפסולת עמכם לבל תגרום נזק לבעלי חיים. שימרו מרחק מחיות הבר ואל תאכילו אותן.


כניסה עם כלבים – במידה ומותרת כניסת כלבים לשמורה, עליהם להיות קשורים ברצועה. אין להניח לכלבים לשוטט חופשיים.


 


אנחנו כאן בשבילכם! 3639*


בין ערד לחלקו הדרומי של ים המלח חבוי מסלול טיול קסום במיוחד לנאת מדבר קרירה ויפה – עין בוקק. נחל בוקק הוא אחד מהנחלים הקצרים ביותר במדבר יהודה, ארכו כ 15 ק"מ בלבד והוא מנקז חלק מאזור רמת המדבר. המעניין הוא שהנחל הקטן התחפר בין הסלעים הרכים ויצר במצוק ההעתקים קניון עמוק ומרשים שבו מפל ענק ובריכות קרירות. בקניון נובעת עין בוקק- נאת מדבר ירוקה ויפה, בה מתקיימים מגוון גדול של בעלי חיים וצמחים הנמשכים למימיה הצלולים.

במסלול טיול קצר לנחל בוקק, תוכלו ליהנות מנחל זורם, מים זורמים ובריכות מלאות, מפלים, מדרגות וסכרים שפע צמחייה ושרידים מהתקופות החשמונאית והרומית. טיול של שעתיים קרירות המתאים גם לימי הקיץ החמים!

תיאור המסלול:

המסלול הקצר
לנחל בוקק הוסדרה לאחרונה חניה רחבת ידיים בה ניתן לחנות ללא תשלום בתחילת המסלול. המבקשים לעצמם טיול קצר יעלו בערוץ בעקבות הסימון השחור וייהנו מנחל זורם לצד צמחייה עשירה בקנה מצוי ועצי אשל. לאחר כמה מאות מטרים יתגלה בפניכם מפל סלע קטן, בו המים מפכים בנחת. כאן מסתיים הטיול הקצר.

איך להגיע

בכיכר הצפונית של מלונות ים המלח פונים ביציאה המערבית, עוברים את תחנת הדלק עד לחנייה מסודרת. משם יורדים בשביל מסומן לתחילת המסלול

 

איך להגיע?
כתבו בוויז: עין בוקק

המידע הנמסר כאן הוא בגדר המלצה לטיול בלבד. השימוש במידע הוא באחריות המטייל ועל דעתו בלבד. מומלץ לבדוק לפני כל טיול את תחזית מזג האוויר ואת המבזקים באתר רשות הטבע והגנים, ניתן ליצור קשר עם המוקד הטלפוני בכל יום עד השעה 16:00 בטלפון 3639*.