בעקבות האירוס הנצרתי - הצעה למסלול טיול בשמורת טבע אירוס נצרתי - הר יונה

02.02.2020

יש דרכים רבות לחקור את ההר הזה – פשוט בחרו שביל אחד או יותר משבילי ההליכה הנעימים שבראש ההר. השבילים קלילים ושיפועיהם מתונים, לכן גם משפחות עם ילדים קטנים מוזמנות לצעוד כאן. חלק ניכר מהאירוסים ממתין לכם בחורשת אורנים נאה.

אירוס נצרתי צילום מרגרטה וולצ'ק.JPG אירוס נצרתי צילום מרגרטה וולצ'ק

מספר מפת סימון שבילים: 3


הגליל התחתון העמקים והגלבוע


אורך המסלול: 500 מטרים או יותר, לפי העניין

משך הטיול: שעה או יותר


רמת קושי: קלה


תכנון – למדו מראש את אופי המסלול, אורכו, דרגת הקושי שלו, דרכי הגישה והציוד הנדרש. התאימו את מסלול הטיול לגיל המטיילים ולכושרם הגופני.


מפה – למדו מראש את המסלול וצאו לשטח מצוידים במפת טיולים וסימון שבילים של אזור הטיול.


אור – תכננו את הטיול שיסתיים בטרם חשכה. אם נקלעתם לחשכה עצרו במקומכם, הישארו בציר הטיול והזעיקו סיוע בטלפון.


שיקול דעת – לכו אך ורק בשבילים מסומנים. ותרו על הטיול בימי שרב ובימים שבהם קיימת סכנת שיטפונות.


ציוד – הצטיידו בכמות מספקת של מים ומזון, לבוש מתאים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וטלפון נייד עם סוללה טעונה.


עדכון  עדכנו את הקרובים לכם בפרטי המסלול המתוכנן. השאירו הודעה על חלון הרכב ובה פרטים על המסלול שלכם, מס' טלפון מספר המשתתפים בקבוצה ולוח זמנים משוער.


טבע  שימרו על הטבע ואל תשאירו עקבות בשטח. קחו את הפסולת עמכם לבל תגרום נזק לבעלי חיים. שימרו מרחק מחיות הבר ואל תאכילו אותן.


כניסה עם כלבים – במידה ומותרת כניסת כלבים לשמורה, עליהם להיות קשורים ברצועה. אין להניח לכלבים לשוטט חופשיים.


אנחנו כאן בשבילכם! 3639*


איך להגיע:

מכיוון דרום נצרת עילית: מכביש 75 פונים ימינה לרחוב דרך החטיבות. ברמזור השני ממשיכים ישר ברחוב שדרות מעלה יצחק (שדרות מעלה יצחק הוא רחוב ארוך ומקיף את נצרת עילית). ממשיכים ישר וחולפים על פני בית העלמין ועל פני כיכר ובה פסל של סוס ועגלה ומעגל כניסה להר יונה. ממשיכים ישר ועוברים את הכניסה לעין מאהל. מייד לאחר מכן פנייה ימינה – עושים פניית פרסה בכיכר וחוזרים לכביש הראשי. בצומת פונים שמאלה בנסיעה איטית כדי להבחין בפנייה ימינה לדרך צדדית – שם יש שלט שמפנה לחניה.

אירוס נצרתי:

אירוס נצרתי שייך למשפחת אירוסי ההיכל והוא אנדמי לאזורנו. ניתן למצוא אותו בהרי נצרת, בהרי נפתלי וגם למרגלות הר חרמון ומעבר לגבול, בירדן. הוא מתהדר בגוון לבן-סגול.

המידע הנמסר כאן הוא בגדר המלצה לטיול בלבד. השימוש במידע הוא באחריות המטייל ועל דעתו בלבד. מומלץ לבדוק לפני כל טיול את תחזית מזג האוויר ואת המבזקים באתר רשות הטבע והגנים, ניתן ליצור קשר עם המוקד הטלפוני בכל יום עד השעה 16:00 בטלפון 3639*.

 

איך להגיע?
כתבו בוויז: אירוס נצרתי - הר יונה