בשביל הטבע בחוף השרון

מאת: אתי נפרין 24/03/2019

סיפור של אנשים טובים עם נתינה בחוף השרון

בשביל הטבע בחוף השרון 2.jpg
בשביל הטבע בחוף השרון 2.jpg, בשביל הטבע בחוף השרון

"בשביל הטבע" היא פעילות של אנשים טובים שתורמים מזמנם וממרצם למען הטבע בגן הלאומי חוף השרון, הנמצא באזור קיבוץ געש – שפיים. הוא נושק לשמורה המוצעת – שמורת ים פולג. הפעילות משותפת לרשות הטבע והגנים ולמועצה האזורית חוף השרון. מטרתה לשמור על הריאה הירוקה של גן לאומי חוף השרון.

הפעילות החלה ביוני 2017 עם מפגשי העשרה שכללו הכרות עם השטח, שיחה עם הפקח האזורי אוהד מאס, ביקור במרכז להצלת צבי הים והרצאה של גליה פסטרנק בנושא פסולת ימית – בעיה עולמית. עם תום ההכשרה יצאנו לפעילות בשטח.

הפעילות הראשונה שלנו התקיימה בגן לאומי חוף השרון – חוף געש. הפעילים הסבירו על חשיבות שמירת חוף נקי, כאשר ההסברה נעשתה באמצעות משחקים לכל המשפחה. מאז התקיימו עד מגוון פעילויות, כמו עקירת מינים פולשים בגן הלאומי וסקר עקבות עם אסף בן דוד. כמו כן, תוכננה פעילות של צלילות ניקיון בחוף געש לצערנו לא התקיימה עקב אילוצי בירוקרטיה, אבל היו עוד המון דברים טובים בדרך: פעילים יצאו לניקיון חוף באופן עצמאי ובמקביל יצאו מאות דיווחים שוטפים לפקח על לינה בחוף, סוסים בגן הלאומי, אופנוענים, קריסות של רכס הכורכר ועוד. פעילים סיירו בחוף בסופי שבוע, הסבירו למטיילים מדוע צריך לשמור את הלילה לטבע ודאגו לקידום סגירת הגן הלאומי למעבר אופנועים.

בשבוע אדם וים גויסו משפחות מהמועצה לניקיון חוף ושחרור של צב ים שנתפס ברשת דייגים. הצב טופל במרכז להצלת צבי הים ושוחרר ביחד עם המשפחות לטבע, המקום אליו הוא שייך. לאחר השחרור יצאנו לניקיון החוף.

אנו מודים לכל אחד מפעילינו שלוקח חלק חשוב בשמירה על ערכי הטבע בגן לאומי חוף השרון.

למעוניינים להצטרף לקבוצת הפעילים, בבקשה שלחו מייל לאתי נפרין etin@npa.org.il