נערי קיבוץ שפיים

מאת: כתבה וצילמה: אתי נפרין 27/03/2019

נערי קיבוץ שפיים שותפים, מסבירים ועושים שמירת טבע בגן לאומי חוף השרון במצוק ובחוף

נערי קיבוץ שפיים 2 - צילמה אתי נפרין.jpg
נערי קיבוץ שפיים 2 - צילמה אתי נפרין.jpg

גן לאומי חוף השרון נמצא מערבית לקיבוץ שפיים. הוא נושק לשמורה המוצעת – שמורת ים פולג. נערי שפיים –  נערים מכיתות ז'- ט' בקיבוץ –  מאמצים במשך שנים רבות את גן לאומי חוף השרון. במסגרת פרויקט "מקומי בטבע" הנערים לוקחים חלק בפעילות חינוכית מעשית ארוכת טווח. בני הנוער עוברים במהלך השנה ליווי, הכשרה ומתן כלים לפעילות ועשייה בתחום שיקום הטבע, כגון: הדרכה, ניקיון, מינים פולשים ועוד. ההכשרה מתבצעת על ידי מדריכי רשות הטבע והגנים.

למרות עיסוקיהם הרבים של בני הנוער הם מוצאים את הזמן ואת הנכונות להשקיע ולתרום למען הגן הלאומי. הם מבינים את חשיבות שמירת הטבע ואת ערכי הטובע המיוחדים הנמצאים בגן הלאומי הסמוך לביתם, והם מעבירים את המסר לכל המעוניין לשמוע.

עם חיוך רחב על השפתיים הם מגיעים לגן הלאומי ועוזרים לאנשי רשות הטבע והגנים לשמור על הטבע למען הכלל. בני הנוער פוקדים את הגן הלאומי ועוקרים מינים פולשים לטובת המינים המקומיים. בעונת הפריחה הם מתייצבים בעמדה בכניסה לגן ומסבירים פנים לקהל, מנקים כדי שיהיה יפה בעיניים ונעים לנפש ומבצעים הסברה בחוף לשם חשיבות שמירת חוף נקי.

במהלך השבוע בו צוין שבוע אדם וים בני הנוער משפיים אירחו את נערי קיבוץ אייל במסגרת שנת מצווה. הם הכירו להם את הגן הלאומי ויצאו יחד לנקות את החוף. נערי קיבוץ שפיים חזרו בשבת לחוף געש – גן לאומי חוף השרון והסבירו על הים וחשיבותו, ההסברה נעשתה בעזרת משחקים לכל המשפחה. צפו בסרטון: https://youtu.be/ujURGIEV7vM


רשות הטבע והגנים מעריכה את עבודתם המסורה והערכית של נוער קיבוץ שפיים ומברכת על שיתוף הפעולה עם הקיבוץ לאורך שנים.