בויה 17 – דבר העורך

מאת: יגאל בן ארי 14/04/2022

 מן הנעשה במשק...

שקיעה בים
שקיעה בים

בשבע עשר לפברואר 2021 סער הים והביא לחופי ישראל מאות טונות של זפת, רבות דובר על האירוע וגם אנחנו פרסמנו כתבות שסיקרו את האירוע ואת הפעולות לניקוי החוף. מאז ועד לתחילת חודש מרץ השנה המשכנו בשקט ובחריצות לנקות את הזפת.

עם מברגים, שפכטלים, מברשות, טוריות, אזמלים ופטישים, על הברכיים, בחום ובקור, בגשם ובשמש. עשרות עובדים חרוצים, טרקטורים ומשאיות, פינו את הפסולת, טנדרים עמוסי שקיות זפת לאורך החוף, שקיעות והרבה זריחות.

בשעה טובה סיימנו לנקות את חופי השמורות והגנים מראש הנקרה בצפון ועד זיקים בדרום, סך הכל ניקנו כ65 ק"מ של  חוף והחזרנו לציבור ולטבע חוף נקי ובריא.

תודות רבות לכל עובדי הרשות ולמתנדבים הרבים שסייעו לנו.

החורף חלף והפעם הוא היה ארוך, גשום וסוער, האביב בפתח ומביא אתו עבודה רבה.

במאי תחל עונת הרבייה שבה מוגבל מאוד הדיג ובהמשך החודש תחל עונת ההטלה של צבי הים, במקביל אנחנו מתחילים בהדרגה להיכנס לניהול שתי שמורות הטבע הימיות החדשות שהוכרזו לאחרונה: ראש הנקרה הרחבה וראש כרמל, התהליך כרוך בפרסום לציבור והרבה הסברה, בהמשך עבור לאזהרות ורק לאחר תקופה נוספת ניכנס לאכיפה מלאה, כל זאת כדי לאפשר לציבור להבין ולהפנים את השינוי במעמד השטח ואת החוקים החדשים שחלים בו.

גם בכינרת יש לנו משימה חדשה ושמורה ימית ראשונה הוכרזה בצפון הכינרת בבטיחה, גם כאן ניכנס בהדרגה לתהליך ניהול מלא ואנו פועלים מול כל המשתמשים בשטח על מנת לאפשר פעילות שמתאימה לייעודו של השטח כשמורה ולהפסיק פעילות שאינה אפשרית בשמורה כמו דיג.

מפה לשם ובלי לשים לב אנו מסיימים בימים אלו ארבע שנים ראשונות לפעילות היחידה הימית ברשות הטבע והגנים, הזדמנות חשובה  לומר תודה לשותפים שלנו במשרדי הממשלה ובארגוני הסביבה, לציבור הדייגים הרחב שמסייע ומשתף פעולה ברובו, להנהלת הרשות ומטה הרשות שתומכים ומגבים אותנו,  ובעיקר לאנשי השטח והמטה של היחידה הימית, אלו שנושאים בנטל, לא תמיד קל ונעים לעסוק באכיפה והם עושים זאת במקצועיות ומתוך תחושת שליחות, תודה.

תגיות

קטגוריות

דפים קשורים