נרשמת? נכנסת!

02/06/2021

לאור שביעות הרצון ובקשת הציבור, רשות הטבע והגנים תמשיך להפעיל את מערכת תיאום הביקור באתריה גם לאחר ביטול התו הסגול. זאת לאחר בחינת הנושא על בסיס סקרי שביעות רצון שבוצעו בקרב המטיילים והמבקרים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים בשנה האחרונה.

נרשמת נכנסת
נרשמת נכנסת

רשות הטבע והגנים מעדכנת כי לאור רמת שביעות הרצון הגבוהה ובקשת ציבור המבקרים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים, מערכת ההזמנות לתיאום ביקור, שפותחה והופעלה במיוחד כחלק מהנחיות התו הסגול של הקורונה, תמשיך לפעול גם לאחר ביטול התו הסגול.

במסגרת זאת מבקרים בגנים הלאומיים ושמורות הטבע יידרשו עדיין להמשיך ולהירשם מראש במערכת הרישום שבאתר האינטרנט שלנו על מנת להבטיח את כניסתכם לאתרים במועד שנבחר.

מבקרים שלא ירשמו יוכלו להיכנס לאתרים רק על בסיס מקום פנוי, כאשר יש לקחת בחשבון שבסופי שבוע, חגים וחופשות מרוכזות יש לא מעט אתרים שמגיעים לתפוסה מלאה ולא ניתן להכניס עוד מבקרים למעט אלו שנרשמו מראש.

בתוך כך, בזכות ביטול התו הסגול והסרת ההגבלות מכסות המבקרים שצומצמו בשל הקורונה בכל אתר ואתר יגדלו ברובם כפי שהיה נהוג לפני פרוץ הקורונה.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "הקורונה הציבה בפנינו אתגרים רבים ומורכבים מהרגע להרגע ותוך כדי תנועה כדי להמשיך לקלוט את המטיילים באתרי הרשות בהתאם להנחיות ולהבטיח חווית ביקור טובה ובטוחה. בנוסף פעלנו בשנה האחרונה בסיוע מדען חברתי ייעודי שגויס לרשות ובאמצעות הערוצים הדיגיטליים שלנו ואנשי השטח כדי להקשיב, להכיר ולבחון באופן מדעי ומקצועי עוד יותר את צרכיי והעדפות המטיילים ולבחון כלים ודרכים לשיפור רמת השירות, שביעות הרצון ורמת השירות וחווית הביקור שלהם. זאת כחלק מיעדי הרשות. בין הממצאים הבולטים עלה באופן מובהק כי רוב המטיילים שבעי רצון ממערכת הרישום וירצו שהיא תמשיך לפעול גם לאחר הסרת הגבלות הקורונה. הסיבה המרכזית לכך לפי הסקרים היא כדי שהם יוכלו להבטיח מראש כניסה לאתר ולא יגלו זאת רק לאחר כשהם מגיעים אליו ולא ניתן להיכנס בשל תפוסה מלאה".

יתרון בולט נוסף של מערכת הרישום, כפי שבא לידי ביטוי לעיתים קרובות במהלך השנה האחרונה, הוא היכולת לעדכן מבעוד מועד את הנרשמים לאתרים השונים במסרונים עם עדכוני בטיחות חשובים כדוגמת השפעות מזג אוויר על אפשרויות הביקור באתר וכן בנושאים טכניים שונים התורמים לשיפור השירות וחווית הביקור. זאת באופן ספציפי לנרשמים במועד הביקור הרלוונטי לכך.

בתום שנת 2021, לאחר ניטור ובחינה של אופן ויעילות השימוש במערכת הרישום בקרב המבקרים לאורך תקופה של מספר חודשים ללא הגבלות הקורונה, הרשות צפויה לבחון שוב את אופן השימוש בה. זאת בין היתר על בסיס סקרי שביעות רצון וחווית ביקור שיבוצעו בקרב המבקרים ותובנות ומסקנות שיעלו מהשטח.

כמו כן, אנו נערכים לחודשי הקיץ בהם צפוי ביקוש רב בקרב הישראלים לביקור בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. במסגרת זאת רט"ג נערכת להרחיב את שעות הפעילות בחלק מהאתרים גם לשעות הערב, בשעות הנעימות של היום בימי הקיץ החמים. זאת בנוסף לחוויות, הפעלות והדרכות שמתוכננות ויעשירו את חווית הביקור.

למערכת תיאום הביקור – לחצו כאן 

קטגוריות

דפים קשורים