נתפסו פלסטינאים שעסקו בקטיף לא חוקי של אזוב מצוי

מאת: יניב כהן - רשות הטבע והגנים 27/05/2018

פקחי רשות הטבע והגנים של מחוז מרכז תפסו במהלך השבת בשטח פתוח באזור צומת נחשון, שני פלסטינאים שעסקו בקטיף לא חוקי של הצמח אזוב מצוי (זעתר), המוגדר כערך טבע מוגן.
בידי העבריינים נתפסו כ-150 קילו של אזוב מצוי בשווי עשרות אלפי שקלים

אזוב מצוי - זעתר לא חוקי שנתפס בפעילות פיקוח של רשות הטבע והגנים
אזוב מצוי - זעתר לא חוקי שנתפס בפעילות פיקוח של רשות הטבע והגנים, שלל אזוב מצוי - זעתר לא חוקי שנתפס בפעילות פיקוח של רשות הטבע והגנים- צילום אריאל קדם רשות הטבע והגנים

השניים נתפסו בשעת מעשה על ידי פקחי רשות הטבע והגנים, כשבידם כמות המוערכת בכ-150 קילוגרם של אזוב מצוי בשווי עשרות אלפי שקלים. השניים נעצרו ונחקרו בשטח וקיבלו קנס של אלפי שקלים כל אחד בהתאם לחוק.

מאחר והינם שוהים בלתי חוקיים הובלו השניים לאחר מכן על ידי פקחי הרשות לעבר מחסום עטרות שם שוחררו. השלל שנתפס יועבר להשמדה.

ברשות הטבע והגנים מציינים כי תעשיית קטיף וייצוא הזעתר הבלתי חוקית מגלגלת מאות אלפי שקלים בשנה וגורמת לפגיעה קשה בטבע היפה והמיוחד של ישראל. אם כל אחד יבחר לעשות בצומח ובטבע בכלל כבשלו בסוף לא יישאר דבר ועל כן צמחים אלו הם ערכי טבע מוגנים.

לאור כך רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים בפעילות פיקוח ואכיפה בשטח במהלך עונת הקטיף מהאביב ועד אמצע הקיץ על מנת לצמצם ולמגר את התופעה הפסולה והאסורה בחוק, ופועלת להחמיר גם את רף הענישה בתחום על מנת להרתיע עוד יותר את העוסקים בפעילות עבריינית זו.

קטגוריות

דפים קשורים