פרחון בז מצוי שנפל מהקן הוחזר בסיוע עובדי חברת החשמל

23/05/2023

בעקבות דיווח על פרחון בז מצוי שנמצא ליד קו מתח גבוה, פקחי רשות הטבע בשיתוף פעולה עם עובדי חברת החשמל השיבו את הפרחון לקן בהצלחה

פרחון בז מצוי שנפל מהקן והוחזר בסיוע עובדי חברת החשמל, צילום: רזיאל באבאי
החזרה של פרחון בז מצוי לקן בסיוע עובדי חברת החשמל, צילום: רזיאל באבאי

אנו נמצאים בשיאה של עונת הקינונים ומדי פעם אזרחים ופקחי רשות הטבע והגנים נתקלים בגוזלים/פרחונים שנופלים מהקן וזקוקים לסיוע על מנת לחזור לביתם הטבעי. כך קרה היום (שלישי) כשתושב באזור ירוחם נתקל בפרחון בז מצוי שרוע על הארץ ליד קו מתח גבוה. האזרח דווח למוקד רשות הטבע והגנים ופקח דייויד סטרוקוב הגיע למקום.

בסריקה שעשה כדי לאתר את הקן ממנו נפל הגוזל הוא זיהה את קן הבז המצוי על עמוד חשמל. לאחר בדיקה כללית של הפרחון שנמצא במצב טוב ולא פצוע, פקח סטרוקוב יצר קשר עם חברת חשמל לשתף פעולה להחזרת הפרחון לביתו. גדעון כובני ממחלקת רשת ביצוע מתח עליון נרתם למשימה יחד עם אלון פרוייד ורזיאל באבאי שטיפס על עמוד החשמל והחזיר את הפרחון לקן ממנו נפל.

פרחון בז מצוי שנפל מהקן והוחזר בסיוע עובדי חברת החשמל, צילום: רזיאל באבאי
השבה לקן של פרחון בז מצוי, צילום: רזיאל באבאי

 

פרחון בז מצוי שנפל מהקן והוחזר בסיוע עובדי חברת החשמל, צילום: רזיאל באבאי
שיתוף פעולה עם עובדי חברת החשמל להחזרת הפרחון לקן, צילום: רזיאל באבאי

 

דייויד סטרוקוב, פקח בקעת צין והמכתש הגדול ברשות הטבע והגנים: "במידה ומזהים גוזל/פרחון של ציפור כלשהי כדאי להביט בסביבה ולזהות מאיפה הוא נפל במידה וניתן להחזיר אותו לקן. אם אין אפשרות להגיע לקן יש להניח את הגוזל במקום גבוה בסביבת הקן הקיים במקום שאין חשש שייפול שוב. אם לא מזהים קן קרוב יש להתקשר למוקד רשות הטבע והגנים ולדווח.
אני רוצה להודות לאנשי חברת חשמל המסייעים לנו רבות כמקרים אלו."

 

במידה ונתקלתם בחיה פצועה או נטושה, אנא דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639* ואנו נגיע ונעניק את הטיפול הטוב ביותר

מה עושים כשמוצאים גוזל/פרחון? קראו כאן>>