מורי הדרך חוזרים לעבוד

01/02/2022

משרד התיירות ורשות הטבע והגנים ניסחו את חוזה העסקת מורי הדרך,
ובקרוב יוקצו 25 מיליון שקלים עבור עשרות אלפי סיורים מודרכים לציבור הרחב.

חתימה על הסכם מורי דרך

בהמשך להחלטת הממשלה לסיוע לתעשיית התיירות, בה נקבע כי משרד התיירות יתקצב סיורים מודרכים לקהל הרחב בעלות כוללת של 25 מיליון שקלים, בימים אלה יוצא לדרך השלב הראשון בסכום של 10 מיליון שקלים. הסיורים יתבצעו באמצעות רשות הטבע והגנים ובהדרכתם של מורי הדרך.
היום סיימו אנשי משרד התיירות ורשות הטבע והגנים בסיוע הארגון היציג של מורי הדרך, אגודת מורי הדרך בישראל, את מלאכת ניסוח חוזה ההעסקה לפרויקט. בתוך כך, בימים הקרובים יקבלו כל מורי הדרך בישראל הזמנה להשתתף בפרויקט.

הסיורים יתקיימו בכל אזורי הארץ ובכל ימות השבוע, ויציעו ביקורים בערים, בגנים לאומיים ובאתרים נוספים. הסיורים יתבצעו, כאמור, על ידי מורי דרך מוסמכים, כנדרש בחוק, ותהיה בהם הקפדה יתרה על הנחיות משרד הבריאות.

מ"מ מנכ"ל רשות הטבע והגנים, רעיה שורקי: " רשות הטבע והגנים שמחה לסייע לענף שנמצא במצוקה מאז פרוץ הקורונה ומזמינה את הציבור ליהנות ממבחר רחב של סיורים בכל הארץ בגנים הלאומיים, שמורות הטבע ואתרי תיירות ברשויות המקומיות. המיזם מאפשר חשיפה לציבור של אתרים פחות מטויילים, בליווי הדרכה מקצועית והעשרת חווית הביקור במידע ובתוכן. אני מודה לשר התיירות, יואל רזבוזוב, ולמנכ״ל משרד התיירות, דני שחר, על הובלת המיזם. הרשות שמחה להיות חלק מפרויקט חשוב זה".

גנית פלג, יו"ר אגודת מורי הדרך בישראל: "אני מברכת על ההסכם, שיאפשר למורי הדרך לעבוד ולהשתכר עבור עבודתם, ומודה לשר התיירות, יואל רזבוזוב, על שפעל רבות כדי שנגיע לרגע הזה. אני בטוחה שנמשיך את שיתוף הפעולה הפורה. זהו צעד ראשון לקראת חזרתם של מורי הדרך למעגל התעסוקה – דבר שלא קרה קרוב לשנתיים. ברצוני לקרוא לגופים ולמשרדי ממשלה נוספים, לבוא ולפתוח ערוץ ישיר של העסקת מורי דרך רבים ככל האפשר, כדי שישתלבו בהדרכות, ובכך יחזרו להרוויח את פת לחמם, בהיקפים ובשכר אשר הי מוכר לנו לפני פרוץ המגיפה".