כואבים את לכתה של נחמה ריבלין

04/06/2019

רשות הטבע והגנים מרכינה ראש על פטירתה של רעיית נשיא המדינה הגברת נחמה ריבלין ומשתתפת בצער המשפחה ובצערם של כל תושבי המדינה.

משחררים נשרים עם נחמה ריבלין
משחררים נשרים עם נחמה ריבלין

אהבתה של נחמה לארץ ישראל ופועלה למען שימור הטבע בישראל החלו עוד מלימודיה האקדמיים באוניברסיטה העברית בירושלים שם סיימה לימודי מדעי הטבע (ביולוגיה) עם תואר BSC בבוטניקה וזואולוגיה ואף עבדה במחקר במחלקות לזואולוגיה, אקולוגיה וגנטיקה.

כרעיית נשיא המדינה מר רובי ריבלין, היא פעלה רבות לקדם את נושא השמירה על הזנים בסכנת הכחדה בישראל, מתוך ההבנה ההיסטורית של חשיבות שימורם, ואהבתה לבעלי החיים ולטבע הישראלי.

בשנת 2016 התקיים שחרור חגיגי של זוג נשרים מקראיים בחי בר כרמל, שזכו לשאת את שמם של הנשיא ורעייתו – רובי ונחמה.

משחררים נשרים עם נחמה ריבלין, מימין: יצחק בלמס, משנה למנכ"ל חברת החשמל, יגאל מילר, אחראי רביית דורסים ברט"ג, הגב' נחמה ריבליך, רעיית הנשיא, שאול גולדשטיין, מנכ"ל רט"ג ואורן הלמן, סמנכ"ל חברת החשמל – צלם: שטיינר

גם היום, 3 שנים לאחר מעמד שחרור הנשרים, מילותיה של נחמה מהדהדות בעוצמה:
"אנחנו עומדים בפני סכנת הכחדת הנשרים בארץ ישראל. עלינו לוודא שהנשרים אינם משוחררים אל מותם- להשקיע ולהגביר את האכיפה והחינוך כדי שהטבע הישראלי, יאפשר קליטה וקיום של חיות בר גדולות. ללא שינוי יסודי ומשמעותי, שחרור העופות הגדולים יהיה חסר תועלת. ולכן, בשמי ובשם כל שוחרי הטבע בארץ אני מבקשת לטפל בבעיית ההרעלה. לנשרים שלנו שעד היום גודלו במסירות ובאהבה אך ללא חופש, אני מאחלת היום שתפרשו כנף, תדאו לשחקים, הגביהו עוף ומצאו אהבה. ומדי פעם חזרו אלינו לדרישת שלום ממרחקים."

יהי זכרה ברוך!

 

משחררים נשרים עם נחמה ריבלין-1, מימין:יצחק בלמס, משנה למנכ"ל חברת החשמל, יגאל מילר, אחראי רביית דורסים ברט"ג, הגב' נחמה ריבלין, רעיית הנשיא, שאול גולדשטיין מנכ"ל רט"ג

 

תגיות

קטגוריות

גני שמורה קשורים