ספינת מכמורת נעצרה הלילה

18/05/2023

ספינת מכמורת נעצרה על ידי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים לאחר ששטה ללא רישוי מתאים ובניגוד לתקנות הדיג באזור אסור סמוך לאשקלון הלילה (18.5.23)

היחידה הימית של רטג עצרה ספינת מכמורת שעסקה בדיג לא חוקי
היחידה הימית של רטג עצרה ספינת מכמורת שעסקה בדיג לא חוקי

במהלך פיקוח של היחידה הימית ברשות הטבע והגנים זוהתה הלילה ספינת מכמורת תוך שהיא מבצעת דייג בעומק רדוד מהמותר ובאיזור אסור לדיג בשטח סלעי הסגור לדיג בו פגיעתה של המכמורת קשה במיוחד.

פקחי רשות הטבע והגנים קראו לבעל הספינה לעצור ומשזה סרב הזעיקו למקום כח של שיטור ימי אשקלון. ספינת המכמורת המשיכה בסירובה לעצור ונעצרה רק בנמל אשדוד שם המתינו לה פקחי רשות הטבע ושוטרים. מבדיקה שנעשתה במקום עולה חשד כי הספינה הפליגה ללא רישוי של כלי שיט, רישוי לדיג במשך תקופה ארוכה תוך שהיא מסכנת את המפליגים בה ואת העוברים בים.

מרשות הטבע והגנים נמסר כשלושת רבעי מהדגה בישראל נתפסת באמצעות ספינות מכמורת. האיזור בו בוצעה העבירה הוא איזור רגיש וסלעי האסור בדיג על פי תקנות הדיג.
אנחנו נמצאים בעונת הרבייה שחלה בין ה 1/5 ועד 30/6 שנועדה לאפשר למשאב הדגה להתחדש. בתקופה זאת הדיג בים התיכון אסור למעט היתרים אותם הגדיר פקיד הדיג הראשי במשרד החקלאות המפורטים באתר משרד החקלאות וכאן באתר רשות הטבע והגנים. פקחי היחידה הימית יאכפו את התקנות בנחישות וברגישות.

תקנות אלו מגינות על הדגים מפני דיג ישיר בעונה הרגישה ביותר עבורם בהם הם מעמידים את הדור הבא, וגם מונעות נזק עקיף לדגים שנלכדים בציוד דיג לא-בררני כשלל לוואי – דגים ובעלי חיים שנלכדים למרות שאינם מיני המטרה.

רשות הטבע והגנים יחד עם רשות הספנות והנמלים והשיטור הימי תפעל לטפל בעבירות הקשות שנעשו. בסיום החקירה הושבתה ספינת המכמורת.

נתקלתם בדיג לא חוקי דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639*

היחידה הימית של רטג עצרה ספינת מכמורת בדיג לא חוקי